ГоловнаНовини Здоров'яАмериканські кардіологи більше не рекомендують приймати аспірин для запобігання інфаркту та інсульту

Американські кардіологи більше не рекомендують приймати аспірин для запобігання інфаркту та інсульту

Американська серцева Асоціація (AHA) не рекомендує дорослим з серцевою недостатністю приймати аспірин щодня в низьких дозах для запобігання інфаркту та інсульту. Це приносить більше шкоди, ніж користі, і нові дослідження посилюють цю позицію.

Аспірин

Аспірин провокує кровотечі

Аспірин розріджує кров і допомагає запобігти утворенню згустків – це буває рятівним в разі інфаркту або інсульту. Ось чому лікарі часто призначають аспірин в низьких дозах людям з серцево-судинними захворюваннями в анамнезі.

Але здатність препарату запобігати утворенню кровотеч збільшує ризик кровотеч у мозку та кишечнику, і експерти виявили що «шкода перевищує переваги» у більшості людей з низьким ризиком інфаркту та інсульту, говорить Донна Арнетт, декан коледжу громадського здоров’я Університету Кентуккі та колишній президент AHA.

Читайте також:  Лікар назвав головні чинники, що впливають на метеочутливість

Дослідження

У недавньому огляді, опублікованому в журналі Family Practice, повідомляється, що на кожні 1200 дорослих, які приймають аспірин протягом п’яти років для запобігання серцевого нападу або інсульту, відбудеться на чотири серцевих напади і три менше інсульту, але буде три мозкових кровотечі і вісім інших кровотеч.

Баланс користі і шкоди змінився, з часів старих досліджень, в яких аспірин був визнаний основним методом профілактики серцево-судинних захворювань, пояснює Марк Ебелл, співавтор дослідження.

“Це була епоха, що передувала широкому застосуванню статинів, до того, як ми стали краще контролювати артеріальний тиск».

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News