Проблеми зі сном серйозно впливають на якість життя та здоров’я в цілому. Перш ніж звертатися по снодійні, що мають масу побічних ефектів, можна спробувати деякі натуральні засоби.

Тепле молоко

Так, чашка теплого молока може допомогти заснути. Прийнято вважати, що молоко містить дві речовини, які пов’язані зі сном та розслабленням: гормон мелатонін та амінокислоту триптофан. Але дослідники кажуть, що кількість триптофану, що є у склянці молока, занадто мало, щоб відчути снодійний ефект. Хоча склянка теплого молока не може безпосередньо викликати сон, він провокує приємні спогади про маму, будинок і дитинство, які можуть допомогти розслабитися і краще спати.

Ромашковий чай

Протягом століть ромашковий чай використовувався як розслаблюючий засіб. Він може допомогти зменшити м’язову напругу, заспокоїти травлення та зняти тривожність – все це занурює у сон. Використовуйте два або три чайні пакетики, щоб отримати повний ефект. Випийте цей чай після вечері, але не перед сном, інакше цей чай розбудить вас посеред ночі та відправить у туалет.

Гаряча ванна з лавандовою олією

За словами деяких експертів, гаряча ванна з лавандовою олією перед сном допоможе розслабити тіло та розум, а також покращити сон. Дослідження 2016 року, опубліковане в журналі Explore, також показало, що вдихання пластиру з ароматом лаванди перед сном може покращити нічний сон та підвищити денну енергію. Деякі дослідження, проведені на жінок середнього віку та хворих на серцеві захворювання, також демонстрували, що лаванда підвищує якість сну. Дослідники пов’язують це з розслаблюючою дією лаванди на організм.

Медитація

Техніки медитації можуть творити чудеса з тими, хто має проблеми зі сном. Дослідження показали, що медитація може збільшити час сну, покращити його якість та полегшити засипання. І немає нічого поганого в тому, щоб спробувати, оскільки медитація не має пов’язаних ризиків чи побічних ефектів. Отже, якщо ви хочете добре виспатися, вимкніть всю електроніку за 30 хвилин до сну і спокійно посидіть, зосередившись на тихій музиці чи глибокому диханні. Якщо ви часто прокидаєтеся серед ночі, експерти радять практикувати 10-15-хвилинну сесію медитації, щоби знову заснути.