Медики з Великобританії розповіли про види болю, які можуть сигналізувати про брак вітаміну D. Доводи фахівців опубліковані в закордонному джерелі Express.

Вітамін D відіграє велику роль в загальному стані здоров’я, так як допомагає підтримувати м’язи, кістки і зуби здоровими. Активна речовина необхідна для регулювання кількості кальцію і фосфатів в організмі. Його недолік може привести до серйозних ускладнень, включаючи остеомаляція, рахіт або деякі деформації. За словами експерта Франциска Спрітцлера, більше 70% всіх людей, які страждають м’язовим болем, відчувають нестачу “сонячного” вітаміну.

“Дискомфорт пояснюється тим, що дефіцит може призвести до чутливості рецепторів в м’язах. Більшість людей не усвідомлюють, що вони неповноцінні, так як симптоми зазвичай важко помітні. Ви можете не розпізнати їх, навіть якщо вони мають значний негативний вплив на якість життя», – зазначив експерт.

Існує також зв’язок між хронічним болем в будь-яких областях тіла і низьким рівнем вітаміну D в крові, що пояснюється взаємодією між вітаміном і чутливими до болю нервовими клітинами. Інші види м’язового болю включають фіброміалгію, ревматоїдний артрит, м’язові судоми, грип, хворобу Лайма. Кращими джерелами активної речовини є: жирна риба, яйця, гриби.