Медики розповіли про чотири симптоми, що вказують на низький рівень вітаміну B12. Експерти рекомендують звернути увагу на стан порожнини рота.

Вітамін B12, який носить назву кобаламін, бере участь у формуванні ланцюгів ДНК. При низьких показниках речовини відбувається зменшення його виробництва, що грає важливу роль в синтезі еритроцитів. За рахунок цього нестача вітаміну провокує зниження гемоглобіну і ослаблення імунітету. До того ж вітамін B12 здатний знищувати ракові клітини.

Низький рівень корисного мікроелемента може супроводжуватися деякими проблемами, які виникають в ротовій порожнині. Наприклад, можуть з’являтися виразки на слизовій порожнини рота, поколювання на язиці, печіння і свербіж.

Також через дефіцит вітаміну виникає глосит, що провокує запалення язика і супроводжується його розпуханням і збільшенням, червоністю, хворобливістю, утрудненням при ковтанні або пережовуванні їжі і при розмові. Можуть спостерігатися зміни в ході і рухах, погіршується зір, з’являється дратівливість, людина починає відчувати депресивний стан.

Нестача вітаміну B12 провокує зниження якості когнітивних функцій – пам’яті, розуміння, логічних суджень. При наявності подібних симптомів рекомендується звернутися за консультацією до лікаря.

Джерело: Express