Національна служба здоров’я України деактивувала в електронній системі 10244 декларації про вибір лікаря.

Як повідомляє прес-служба НСЗУ в Facebook, жителі Ірпеня нібито підписали декларації з комунальним підприємством “Ірпінський центр первинної медико-санітарної допомоги” Ірпінської міської ради.

Однак в НСЗУ відзначили, оскільки на основі даних з системи лікувальні установи отримують фінансування за прийнятих пацієнтів, то в НСЗУ регулярно здійснюють верифікацію даних в електронній системі, щоб уникнути подвійної оплати, відключають облікові записи померлих тощо.

Перевірку в Ірпені влаштували через звернення законного представника дитини, який намагався оформити на нього декларацію і виявив, що вона вже заповнена в іншій установі. Після цього випадку в квітні 2019 року була проведена верифікація 16 703 декларацій.

“За результатами звірки було встановлено, що 10 244 декларацій були подані з порушеннями Порядку, затвердженого наказом МОЗ № 503”, – підкреслили в НСЗУ.

Зокрема, деякі екземпляри декларацій не були взагалі роздруковані з електронної системи охорони здоров’я; велика частина надрукованих декларацій не містила підпису пацієнта. Частина декларацій була заповнені не за встановленою формою; частина – заповнена не в електронній системі охорони здоров’я, а “від руки”, що суперечить вимогам Порядку.

Продовження на наступній сторінці: 1 2