Медики розповіли про небезпеку, з якою може зіткнутися людина при прийомі противірусних препаратів. Використовувати їх можна виключно при наявності відповідного призначення лікаря.

На тлі пандемії коронавірусу в мережі з’являється ряд рекомендацій про те, що захистити себе від недуги можна саме противірусними препаратами. Фейкові поради публікуються на форумах і в соцмережах, а попит на такі ліки в аптеках помітно збільшився. Лікар-інфекціоніст Ілля Акінфєв вказав, що покликані боротися з ГРВІ та грипом медикаменти марні проти COVID-19.

У кращому випадку людина витратить гроші даремно, в гіршому — завдасть шкоди власному здоров’ю. Крім того, масова покупка подібних засобів загрожує їх дефіцитом і складніше буде лікувати звичайну застуду.

Читайте також:  Ось чому слід регулярно пити томатний сік

Ліки від коронавірусу ще знаходиться в розробці, поки можна лише знизити ризик зараження за рахунок дотримання рекомендацій, озвучених фахівцями ВООЗ. Також психологи закликають відмовитися від використання соцмереж, щоб уникнути паніки на тлі фактів про COVID-19, які не відповідають дійсності.