Часті епізоди неприємного хворобливого відчуття в потилиці можуть бути попереджувальним знаком підвищеного рівня холестерину.

Холестерин, який міститься у нас в крові, приносить багато користі для здоров’я – наприклад, сприяє створенню клітин. Коли лікарі говорять про підвищений холестерин, це зазвичай означає, що в крові міститься занадто багато холестерину з ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ). Тип ЛПНЩ – це шкідлива форма холестерину, коли холестеринові бляшки налипають в місцях пошкоджень на внутрішніх стінках артерій, і їх скупчення сприяють закупорювання просвіту. Це погіршує кровотік і доставку кисню до тканин, підвищуючи ризик серцевих захворювань, інсульту.

Процес накопичення холестеринових бляшок в кровоносній системі часто залишається непоміченим, але все ж підвищений рівень холестерину не зовсім безсимптомний. Про нього, наприклад, можуть попереджати больові відчуття в потилиці.

Читайте також:  Вчені розвінчали міф про важливість сніданку для схуднення

“За даними фахівців медичного закладу Medicover Hospitals, частий головний біль в потилиці є попереджувальною ознакою високого рівня холестерину”, – повідомляє видання Express.

Медики пояснюють: в тих випадках, коли холестеринові відкладення сприяють закупорці судин в області навколо голови, це може викликати неприємний стан дискомфорту, болю в потилиці. Їх почастішання-це дуже серйозний привід обстежитися у терапевта, підкреслюють експерти.

Якщо підвищений холестерин ніяк не коригувати, кровоносні судини можуть розірватися і викликати інсульт, – попереджають медики.

Кому необхідно перевірити рівень холестерину? Єдиним ефективним способом дізнатися, чи є у вас високий холестерин, – здати аналіз крові. Британська служба охорони Здоров’я NHS рекомендує перевірити вміст холестерину в крові людям у віці від 40 років, які не проходили тест раніше, – особливо мають надлишкову вагу, а також хвороби серця і проблему з високим рівнем холестерину серед родичів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News