Медичні фахівці вважають, що помірне вживання якісного мармеладу, а також конфітюру і джему може приносити багато користі здоров’ю.

Мармелад при попаданні в організм проявляє абсорбуючі властивості. Завдяки цій своїй якості мармелад активізує процеси виведення з організму важких металів, побічних продуктів метаболізму, жовчних кислот, анаболіків, холестерину, – словом, потенційно небезпечних і токсичних компонентів.

Дослідження біологів Стокгольмського університету показало, що мармелад, фруктове желе, а також деякі види варення багаті пектином – розчинною клітковиною, що міститься в більшості натуральних плодів. Саме за рахунок пектину ці види солодощів працюють як ефективні очисники організму. Крім того, що входить до складу мармеладу желатин зміцнює хрящову тканину, покращує стан шкіри і волосся.

В залежності від сировини, що використовується в якості драглеутворювача, розрізняють кілька видів мармеладу: фруктово-ягідний (його основа – фруктово-ягідне пюре), желейний (на основі агару, пектину), желейно-фруктовий (студнеутворювачі плюс фруктово-ягідне пюре). Найбільш корисним є желейно-фруктовий мармелад: в цих ласощах міститься відразу весь букет корисних властивостей, притаманний мармеладним виробам.

У профілактичних цілях фахівці рекомендують вживати не менше 2 грамів пектину у день. Таку норму забезпечують 50 грамів мармеладу.

За словами лікарів, особливо корисний мармелад тим, хто зайнятий на шкідливому виробництві, живе в алкоголічно неблагополучному місці.

Джерело: МедікФорум