Постійні «ужастики» у сні можуть серйозно підірвати психічне і фізичне здоров’я людини. Чому вам сняться кошмари, і як з ними впоратися?

Тривожний сон

Замість солодкого сну, завдяки якому можна повністю відпочити, вас всю ніч мучив кошмар … Ви прокидаєтеся в холодному поту, серце калатає зі страшною силою, і якийсь час намагаєтеся зрозуміти: де ви, і що з вами відбувається? Пік тривожності поступово проходить, ви трохи заспокоюєтеся, але засипати явно боїтеся. А раптом знову присниться щось жахливе, наводить величезний страх?

Такі кошмари снилися, напевно, кожному з нас хоч раз у житті. Однак погодьтеся, в який жах перетвориться життя людини, якщо кошмари його переслідують кожен день. Часті кошмари, це хронічний недосип, розлади нервової системи, які потихеньку перекочовують на фізичне тіло. Людина, якій сняться кошмари, виглядає розгубленим. Він не розуміє причин такого стану, і не бачить можливості позбутися від них. Однак розібратися з цим можна і потрібно, поки кошмари остаточно не підкосили ваше здоров’я.

Що всьому виною?

У першу чергу потрібно гарненько «придивитися» до своєї нервовової системи. Чи часто ви нервуєте? Наскільки завантаженим в емоційному плані у вас пройшов день, і яке особисто у вас ставлення до всього що відбувається навколо вас. Завдання, насправді, не з легких, і вам, швидше за все, знадобиться грамотний психотерапевт, який допоможе вам розібратися в причинах, що призвели до такого стану. Часто причиною нічних жахів є негаразди на роботі, в сім’ї, втрата близької людини, переїзд в інше місце проживання і багато іншого.

Серед інших причин кошмарних снів також виділяють:

 • прийом жирної і гострої їжі, особливо в нічний час. Як відомо гостра їжа підвищує температуру тіла, що істотно прискорює метаболізм. А це в свою чергу заважає вам повноцінно відпочити;
 • положення спального місця. Часто буває так, що людині досить змінити кімнату, або пересунути ліжко, як кошмари відступають. Тому, якщо вас турбують такі сни, то постарайтеся для початку змінити місце відпочинку. Може, вже на цьому етапі вам вийде уникнути проблем;
 • надмірне вживання алкоголю;
 • надмірні фізичні навантаження, що роблять негативний вплив на надниркові залози. При такому розкладі наднирники не контролюють процес утилізації цукру, що веде до зниження рівня глюкози в крові, і як наслідок – поганий неспокійний сон;
 • прийом деяких медикаментів;
 • хвороби, підвищують температуру тіла. Найчастіше це застуда та грип.
Зверніться до лікаря

Нічні ккошмариЯк не дивно, але деякі авторитетні вчені заявляють, що кошмар може бути корисним для здоров’я людини, якщо, звичайно ж, він буває рідко. Вся справа в тому, що жах у сні як би тренує людську психіку, і в реальному житті людина більш стійко протистоїть подібним неприємностям.

Однак якщо кошмар став для вас явищем щоденним (або частим), і ви з ним не в силах впоратися, то вам негайно варто звернутися до фахівця. Вам неодмінно потрібна допомога психотерапевта. Часто кошмари свідчать про наявність неврозів і хронічної тривоги. Самостійно впоратися з цим практично неможливо, так як тут необхідний і психоаналіз, а сама себе людина аналізувати не в змозі.

Зроби сам

Що ж можна зробити самому, щоб знизити ризик кошмару в ночі? Спробуйте переформатувати деякі свої звички, і ви, можливо, відчуєте полегшення.

 • Постарайтеся засипати близько 22-00.
 • Перед сном гарненько провітріть кімнату. У нехолодну пору року краще спати з відкритою кватиркою.
 • Перегляньте свій раціон харчування. Віддавайте перевагу нежирної і негострій їжі. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 3 години перед сном.
 • Якщо ви занадто ранима особистість, то захистіть себе від переглядів бойовиків, жахів і всіх передач з негативним відтінком, особливо в нічний час. Перейдіть на комедії і легкий жанр.
 • Перед сном краще всього прогулятися хоча б півгодини на свіжому повітрі.
 • Перед сном можна випити теплого молока з медом. Це вас заспокоїть і допоможе міцно спати.