Дійсно нам необхідно ретельно мити фрукти? Експерти розповіли, в яких випадках достатньо потримати яблуко під водопровідною водою всього дві секунди.

З дитинства ми чули про те, що перед вживанням фрукти і овочі необхідно гарненько промити під краном. За даними експертів, миття фруктів і овочів захищає людину від зараження такими бактеріями, як сальмонела, кишкова паличка і лістерія. Але іноді виникає відчуття, що ми даремно витрачаємо час і воду, а крім того, незрозуміло, скільки саме потрібно мити ті чи інші продукти. Відповіді на це питання дав фахівець в області здорового харчування з Університету Огайо Дрю Паттерсон. Він підкреслив, що кавун, наприклад, необхідно мити не менше 10 секунд, а про деякі інші фрукти можна не турбуватися.

Почнемо з фруктів і овочів, які мають пористу поверхню, тобто маленькі дірочки, через які туди може потрапити повітря або рідина. Їм необхідно найбільша наша увага і мити проточною водою протягом не менше 10-20 секунд. Зокрема, це стосується огірків, а також полуниці та овочів, які мають коріння, на зразок зеленої цибулі. Овочі та фрукти з шкіркою начебто кавунів і яблук не вимагають довгого миття – цілком достатньо всього 5-10 секунд. Кавун краще не обливати водою даремно, а гарненько протерти, тим самим стираючи з його поверхні які-небудь сліди бруду. Що стосується фруктів, у яких необхідно знімати шкірку перед їх вживанням, наприклад, апельсинів і бананів, то їх мити взагалі не потрібно. Справа в тому, що бактерії через подібну шкірку просто не проникнуть.

Особливу увагу потрібно приділяти овочам і фруктам, які були зібрані прямо з землі. Існує ризик того, що вони могли стати місцем для проживання певних шкідливих бактерій. Звичайно, ці бактерії не можна повністю змити однією водою, і краще всього використовувати мило. Однак навіть проста вода значно зменшує ризик зараження.