Зарубіжні медики розповіли про шкоду вживання ранкового чаю на порожній шлунок. Одним з недоліків такої звички є погіршення стану зубів.

Як пояснили фахівці, як кава, так і чай, що вживаються на порожній шлунок, провокують проблеми з травленням. Суть в тому, що відбувається вимивання бактерій з порожнини рота в кишечник, що призводить до порушення метаболізму і погіршення роботи «хороших» мікроорганізмів.

Наступний мінус – теофілін, хімічна речовина в напої, яка може надавати зневоднюючу дію, що загрожує запором, враховуючи те, що тіло після нічного відпочинку відчуває нестачу рідини. Не на користь ранкового чаю працює і погіршення засвоєння корисних речовин, що позначається на подальшій трапезі.

Читайте також:  Вчені з'ясували, що робить тягу до алкоголю неконтрольованою

Медики попередили і про те, що напій, який випивається на порожній шлунок, призводить до збільшення рівня кислоти в роті, що загрожує погіршенням стану зубів. Надмірне накопичення бактерій здатне викликати гінгівіт, запалення ясен. Якщо ж мова йде і про додавання молока, то ситуація ще більш посилюється, так як високий вміст лактози активно впливає на кишечник, що пов’язано з підвищеним газоутворенням.

Що не менш цікаво, дієтологи рекомендують починати день зі звичайної води, яку потрібно вживати через 15-20 хвилин після пробудження. Потім можна поїсти фруктів, а потім вже можна випити чай або каву.

Читайте також:  Що в 11 разів збільшує ризик смерті від COVID-19, розповіли вчені

Вживання напою після їжі і перекусів сприяє поліпшенню травних процесів. Що стосується вибору, то краще зелений чай, так як він є багатим джерелом флавоноїдів, які знімають окислювальний стрес. Серед інших бонусів цього напою – зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань, раку і діабету.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News