Лікар Хелен Лавал розповів, що нещодавно було проведено дослідження, згідно з яким ібупрофен виявився більш ефективним знеболюючим препаратом після операції, ніж парацетамол. Згідно з твердженням експерта, при змішуванні різних ліків від болю можна спровокувати випадкове передозування, що виявляється рядом симптомів.

Хелен Лавал попередив – важливо проходити консультацію лікаря, перш ніж починати приймати будь-які препарати протягом довгого часу. При покупці препаратів без рецепта, змішуючи їх, можна отримати величезні дози одного і того ж речовини, зауважив лікар.

У Національній службі охорони Здоров’я Великобританії (NHS) повідомили, що досить часто люди при передозуванні ліками відчувають нудоту і блювоту через час після прийому великої дози парацетамолу. За словами доктора Лаваля, парацетамол володіє легкими побічними ефектами, проте його величезна кількість провокує печінкову недостатність. Фахівці NHS попередили, іноді передозування парацетамолом призводить до коми.

Читайте також:  Чому мед корисний при застуді

Дія ібупрофену вибудувано по-іншому, а не так, як у парацетамолу. Даний тип препаратів дозволяє блокувати простагландини, що утворюються через травму. Токсичність провокує ниркову недостатність, пригнічення ЦНС і нерегулярне серцебиття.

Джерело: Express