Медики клініки Мейо розповіли про три ознаки, що вказують на підвищення артеріального тиску, небезпечного для життя. Гіпертонія може передувати захворюванням серця.

Люди можуть навіть не підозрювати, що у них є гіпертонія. Це підтверджено в дослідженні науковими співробітниками. Таким чином можна пояснити відсутність ознак на початковому етапі. Експерти заявили, більшість людей, які страждають від високого артеріального тиску, не спостерігають у себе симптомів патології навіть при високих показниках.

Зовні гіпертонія може проявлятися за допомогою неспецифічних ознак. Як правило, вони не виникають до того моменту, як пекло не буде небезпечним для життя людини. Фахівці розповіли про симптоми, які свідчать, що захворювання негативно впливає на стан здоров’я. Рекомендується звертати увагу на головний біль, проблеми з диханням, задишку, кровотеча з носа.

Видання The Lancet повідомляє, останнім часом підвищилася кількість людей, які страждають від гіпертонії: за 30 років гіпертоніків у віці 30-79 років стало в два рази більше. Простота діагностики не допомагає своєчасно виявити хворобу, з цієї причини в 2019 році практично половина людей з підвищеним АТ не знали про свою хворобу.

Крім терапії, пацієнтам необхідно дотримуватися здорового харчування, зменшити вживання солі, збагатити раціон фруктами і овочами, обмежити промислово перероблену їжу в меню. Якщо не контролювати артеріальний тиск, це може привести до розвитку серйозних недуг, в тому числі стати причиною інфаркту та інсульту.