Спати з котами в одному ліжку, як це роблять багато господарів вихованців, не рекомендується медиками. Ситуацію прокоментував доктор Сергій Агапкін.

За його словами, кішки дуже часто переносять глистові інвазії, стригучий лишай, хламідіоз, токсоплазмоз, сальмонелу, туляремію і туберкульоз. З цієї причини фахівці рекомендують дотримуватися дистанції при спілкуванні з вихованцем, а тому сон в одному ліжку з котом категорично не рекомендується.

Ці тварини переносять внутрішньоклітинний паразит Toxoplasma gondii, який атакує організм з ослабленою імунною системою. Відповідне дослідження провели лікарі з Копенгагенської університетської лікарні. У ньому брали участь 80 тисяч пацієнтів, серед них майже 2,5 тисячі страждали психічними розладами. Згідно з результатами наукової роботи, паразит, проникаючи в організм людей, підвищує ризик розвитку шизофренії на 50%.

З появою коронавірусу багато людей стали побоюватися, що домашні тварини можуть передати їм хворобу. Були ситуації, коли вихованці залишалися на вулиці з цієї причини.

Джерело: aif