Вчені з Віденського медичного університету провели дослідження, що дозволили розгадати одну з причин нападів алергічної астми. За словами фахівців, всьому виною спеціалізовані Т-лімфоцити в легенях. Стаття відповідного змісту опублікована у виданні EAACI.

Алергічна астма є хронічним станом, що зачіпає від 70 до 100 мільйонів європейців. Вона служить свого роду захисною реакцією в легенях, викликаної алергенами, що походить від трав, дерев і пилку амброзії, що призводить до хрипкому дихання, кашлю і задишки. Дослідження вперше показало – Th2-TRMs знаходяться в легенях більше 600 днів, що доводить, після того, як в органі дихання встановилася пам’ять після першого епізоду алергічної астми, ці Т-клітини підтримуються протягом усього життя.

Читайте також:  Британські лікарі нагадали про небезпеку зневоднення та дотримання питного режиму влітку

В експерименті на мишах вчені вивчали Th2-TRM в легенях у мишей з алергічною астмою під час ремісії і відстежували їх після контакту з алергеном. Як тільки більшість Т-клітин у піддослідних було знищено, імунні клітини блокувалися, щоб запобігти їх переміщення з легких. Ці результати пояснюють, чому більшість пацієнтів із зазначеним діагнозом залишаються з ознаками стану протягом усього їхнього життя, і що якщо люди постійно піддаються впливу алергену, кількість Th2-TRMs збільшується в подальшому, що призводить до більш тяжких ознаками.