Медики розповіли, до чого може призвести щоденне вживання кави. Згідно з твердженням фахівців, у любителів напою, що бадьорить знижується ризик виникнення серцевої недостатності і серцево-судинних захворювань.

Кофеїн є найпопулярнішим натуральним стимулятором у світі. Він здатний долати гематоенцефалічний бар’єр і стимулювати ЦНС. В результаті людина відчуває приплив енергії, підвищується витривалість, і поліпшується обмін речовин. Але при надмірному вживання кофеїну може виникати розлад шлунка, нервозність, тривожність, порушення сну і напади мігрені. Якщо пити підбадьорливий напій в помірних кількостях, то це позитивно позначається на стані здоров’я людини.

Наукові співробітники провели великий метааналіз, результатами якого поділилися з виданням Circulation: Heart Failure. Експерти виявили, що добровольці, які вживають багато кави, мали менший ризик виникнення серцевої недостатності. За підсумками з’ясувалося, відбулося зниження ризику небезпечного захворювання на 5-12% в порівнянні з тими, хто вважав за краще відмовитися від напою.

Кава вважається натуральним напоєм на рослинній основі, з цієї причини в ньому містяться корисні антиоксиданти, зокрема, поліфеноли. Вони здатні зменшувати запалення і нейтралізувати вільні радикали. При цьому антиоксиданти допомагають поліпшити стан серця. Вони забезпечують захист, покращують роботу кровоносних судин, підвищують показники хорошого холестерину, позитивно впливають на доступність оксиду азоту для судин, зменшують рівень поганого холестерину (ЛПНЩ) і запалення.

Експерти провели дослідження 53 наукових робіт, які оцінювали тривале вживання кави та її вплив на серцево-судинні захворювання. Підсумками наукові співробітники поділилися з виданням Circulation. З’ясувалося, що у людей, які вживають 3-5 чашок кави в день, ризик серцево-судинних хвороб зменшився більше ніж на 10% в порівнянні з добровольцями, які пили 1-2 або більше 6 чашок напою.