Це означає, що навіть якщо у вас немає зайвої ваги, наступний медогляд повинен включати вимірювання навколо вашої талії на додаток до перевірки вашого росту і ваги.

Це пов’язано з тим, що все більше даних свідчить про те, що зайвий жир на животі є ознакою того, що у вас може бути занадто багато так званої вісцеральної жирової тканини, типу жиру, який обволікає органи черевної порожнини і є фактором ризику серцево-судинних захворювань.

«Наявність більшої кількості вісцеральної жирової тканини пов’язана з підвищеним ризиком серцево – судинних захворювань на всіх рівнях ІМТ», – говорить Марі-П’єр Сент-Онж, старший автор рекомендацій AHA і доцент кафедри медицини харчування в медичному центрі Ірвінга Колумбійського університету.

Чому має значення вісцеральний жир

Проблема з накопиченням вісцерального жиру навколо внутрішніх органів, таких як печінка і серце, полягає в тому, що ці жирові відкладення можуть сприяти посиленню запалення і підвищенню рівня ліпідів в крові.

Запалення та гіперліпідемія або високий рівень ліпідів можуть сприяти розвитку атеросклерозу, накопичення бляшок на стінках артерій, які можуть перешкоджати кровотоку та призвести до серцево-судинних подій, таких як серцеві напади та інсульти, повідомляє д-р Ден Хартіга. Вісцеральний жир несе цей ризик, а підшкірний шар жиру прямо під шкірою – ні.

“Те, де знаходиться наш жир, визначає, чи піддає він нас підвищеному ризику серцевих нападів і інсультів”, – говорить Ден Хартіг.

Ден Харті додає, що відмінності в тому, де люди накопичують жирові запаси, також можуть допомогти пояснити, чому деякі люди, які мають здорову вагу на основі їх ІМТ, все ще “метаболічно нездорові” з високим рівнем ліпідів в крові, запаленнями, підвищеним кров’яним тиском і підвищеним рівнем цукру в крові. Вісцеральний жир в районі середньої частини живота, зокрема, може привести до метаболічних порушень у людей, навіть якщо їх ІМТ передбачає низький ризик серцево-судинних захворювань.

У той же час люди з ожирінням, у яких не так багато жиру, насправді можуть бути «метаболічно здоровими» без будь-яких інших факторів ризику серцево-судинних захворювань, крім високого ІМТ.