Відсутність зайвої ваги є одним із важливих факторів збереження здоров’я та продовження життя. Якщо людина витрачає більше енергії, ніж отримує з їжею, зайві кілограми їй не загрожують. Лікар-ендокринолог та дієтолог Ганна Кривошеєва розповіла, як нормалізувати порушений обмін речовин та збільшити його швидкість.

Достатня кількість білка

За словами Кривошеєвої, на перетравлення та всмоктування білка організмом потрібна велика витрата енергії. Крім того, білкова їжа дає почуття ситості, тим самим запобігаючи переїданню. При достатньому вживанні білка простіше зберегти м’язову масу.

Достатня кількість води

Експерт порадила стежити за дотриманням водного режиму, причому вгамовувати спрагу рекомендується простою чистою водою. Якщо замінити солодке газоване та інші напої, що містять цукор, звичайною водою, споживання калорій скоротиться.

Читайте також:  Груші можуть допомагати при небезпечних порушеннях здоров'я

Фізична активність

Підтримка активного способу життя допомагає спалювати більше калорій та покращує загальне самопочуття, нагадала Кривошеєва.

Режим дня

Тим, хто дбає про здоров’я та розраховує на довголіття, необхідно стежити за кількістю та якістю сну. Лікар попередила, що недостатній сон погано позначається на фігурі. При дефіциті сну підвищується рівень греліну – гормону голоду, і навіть знижується рівень лептину – гормону, відповідального почуття насичення.

Здоров’я кишечника

Кишкова мікробіота, за словами Кривошеєвої, впливає на багато аспектів метаболізму, тому порушення балансу мікрофлори в кишечнику може призвести до потягу до нездорової їжі, коливань рівня цукру в крові та набору ваги.

Читайте також:  3 основні ознаки раку, які проявляються вранці

Геть “жироспалювачі”

Розрекламовані добавки для прискорення метаболізму та “жироспалювачі” насправді не мають істотного впливу на втрату ваги. Більше того, при вживанні таких засобів у великих кількостях можуть розвинутись небезпечні побічні ефекти, попередила експерт.