Коронавірус COVID-19 найчастіше вражає легені, а найпоширеніше ускладнення інфекції – пневмонія. Лікарі розповіли, як підтримати найбільш вразливу частину тіла в період епідемії.

Зараз саме час подбати про свої легені: як показав досвід останніх місяців, саме вони найбільш уразливі для коронавірусу. Якщо ви живете у великому місті, швидше за все, вашим легеням доводилося непросто — і зараз вони так само уразливі для захворювань, як і легені курців. Але мало хто знає, що повітря в приміщенні – в тому числі в нашій звичній квартирі — може бути так само небезпечне, для нашого здоров’я, як і повітря на вулицях мегаполісу. Розповідаємо, як захистити свої легені в цей важкий час.

Читайте також:  Якщо ви «жадаєте» трьох видів їжі, у вас може бути недоумство

Захистіться від сигаретного диму

Якщо ви курите самі, ми не будемо радити вам негайно кинути: ми розуміємо, що зараз рівень стресу і тривоги занадто високий. Але якщо у вас вийде знизити кількість викурених сигарет хоча б на одну штуку в день — це вже буде великою підтримкою для ваших легенів. Другий важливий крок – захист тих, хто живе з вами в одній квартирі, від диму. Якщо ви живете в приватному будинку, будь ласка, не лінуйтеся виходити курити на вулицю – подалі від вікон, вхідних дверей і ганку. Якщо живете в квартирі, намагайтеся також не курити в приміщеннях. Це ж стосується і вейпів: останні дослідження підтверджують, що їх дим може так само сильно шкодити легеням, як і сигаретний.

Читайте також:  Відпустка без шкоди для здоров'я: як подорожувати, якщо у вас варикоз

Перевірте кухонну витяжку

Якщо у вас газова плита, зараз саме час перевірити, чи добре працює ваша витяжка: по‑перше, оксид азоту, який виділяється при готуванні, може пошкодити легені, а, по‑друге, дрібні тверді частинки їжі, які також можуть потрапляти в повітря і проникати в органи дихання. Все це небезпечно для здоров’я наших легенів.

Задумайтеся про покупку очищувача повітря

Це особливо актуально, якщо ви живете в регіоні або місті з високим рівнем забруднення атмосфери. Якщо немає можливості придбати очищувач, хоча б намагайтеся не відкривати вікна зайвий раз.

Проведіть велике прибирання

Зверніть особливо увагу на можливі вогнища цвілі або грибка: вони можуть спровокувати напад алергії і створити додаткове навантаження на легені. Те ж саме стосується можливих шкідників: якщо ви підозрюєте, що у вашій квартирі можуть бути таргани, миші або інші небажані «жителі», подумайте, як можна безпечно від них позбутися. Як попереджають лікарі, наявність в будинку цих шкідників може бути небезпечно для людей із захворюваннями органів дихання.

Читайте також:  Для гострого розуму та гарної пам'яті: дієтолог назвала найкращий сніданок

Перевірте запас медикаментів

Якщо у вас астма або інші захворювання органів дихання і ви приймаєте будь-які препарати, перевірте їх наявність, можливо, придбайте додаткову упаковку в запас. Слідкуйте, щоб препарат завжди був під рукою, а також подбайте про те, щоб домашні знали в яких ситуаціях і в якій дозуванні слід його використовувати.