Медики розвінчали ряд популярних міфів, пов’язаних зі зниженням ваги. Ці помилки, які сприймаються як “правильний підхід”, заважають позбутися від зайвих кілограмів.

Є думка, що корисно пропускати сніданок, оскільки це дозволить скоротити обсяг споживаних протягом дня калорій. Однак ряд досліджень спростовує цю версію. Навпаки, відмова від прийому їжі вранці підвищує шанси зіткнутися з ожирінням і в обід або на вечерю з’їсти більше, ніж потрібно. Існує і теорія про продукти, які “спалюють жир”. До таких відносять в тому числі імбир, ананаси, зелений чай, авокадо, часник і т.д., відзначаючи, що вони стимулюють обмін речовин.

Однак не так багато досліджень вивчали вплив такого раціону на організм людини. Багато радять при спробах схуднути повністю виключити улюблені ласощі, включаючи жирну їжу і солодощі. Однак на ділі такий підхід може виявитися контрпродуктивним. Краще включити в раціон невелику кількість “слабкостей”, щоб не зірватися і не відмовитися від затії схуднути.

Медики спростували ефективність добавок для боротьби із зайвими кілограмами, попереджаючи про їх небезпеку. Вони можуть містити приховані інгредієнти, що негативно впливають на організм, пише Medical Insider. Знежирені продукти теж не приведуть до стрункості.

Відмова від перекусів може спровокувати зворотний ефект і змушує переїдати. Краще між основними прийомами їжі з’їдати трохи горіхів, знежиреного йогурту або ягід.

Немає потреби повністю відмовлятися від цукру, досить вживати його помірно. Штучні підсолоджувачі, включаючи аспартам, не стануть більш корисною заміною цукру. Навпаки, вони підвищують ризик збільшення ІМТ і кардіометаболічних наслідків.

Експерти вказали, що не можна домогтися схуднення тільки в певних областях, наприклад, на животі або стегнах. Майже завжди тіло реагує на втрату ваги по-особливому, і проблематично передбачити, звідки зайве почне йти насамперед. Лікарі закликають не слідувати маловивченим новомодним дієтам з обмеженою кількістю корисних речовин.