Користь вітамінів і мінералів для здоров’я підтверджена багатьма науковими дослідженнями. Однак до цих пір про них існує безліч переконань, які насправді не є правдою. Експерти виділили 6 основних міфів.

Перший говорить про те, що натуральні вітаміни краще синтетичних. Насправді це не так. Хімічні формули вітамінів не змінюються в залежності від їх походження, тому корисні елементи, одержувані через їжу або добавки, засвоюються однаково.

Також багато хто думає, що вітаміни ніколи не бувають зайвими, і їх можна приймати безконтрольно. Однак в більшості випадків вітаміни повинні підбиратися фахівцем під потреби конкретної людини. Це можна зробити тільки за результатами аналізів.

Читайте також:  Японський лікар розкрив спосіб уникнути передчасного старіння

Третій міф – про те, що кальцій зміцнює нігті. Насправді твердими нігті робить амінокислота цистеїн. Незважаючи на те, що кальцій повинен бути присутнім в нігтях, для їх здоров’я необхідні і інші елементи – селен, цинк, фосфор і хром, пише ОНТ.

Крім того, майже всі впевнені, що вітамін С допомагає при застуді. При цьому дослідження так і не довели його ефективність в зміцненні захисту організму. А ось вітамін D точно допомагає боротися з вірусами та інфекціями.

Також фахівці розвіяли міф про те, що правильне харчування насичує організм всіма необхідними вітамінами. Найчастіше це можливо тільки при чіткому дотриманні норм КБЖУ (калорій, білків, жирів і вуглеводів). Але навіть в цьому випадку деяких корисних елементів в організмі може не вистачати.

Читайте також:  Яке схуднення може бути небезпечним і вимагає обстеження у лікаря

Останній міф стосується фруктів. Багато хто впевнений, що вони – найкраще джерело вітамінів. Однак необхідні корисні речовини містяться і в інших продуктах. Наприклад, вітаміни групи А є в солодкому перці, моркві, сирі і маслі, а вітаміни групи B – в крупах, цільнозерновому хлібі, свинині, печінці, сирі, рибі і зелені. Тому отримувати вітаміни тільки з фруктів не має сенсу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News