Третина населення планети схильна до гіпертонії, але виконують рекомендації лікарів далеко не всі. Особливої шкоди здоров’ю, вважають фахівці, завдають вкорінені в суспільстві помилки, тому вони вирішили спростувати більшість з них.

Існує думка про те, що підвищений кров’яний тиск — це тимчасова проблема, про яку можна забути, прийнявши таблетку. При цьому занадто великий ризик, стверджують медики, з плином часу зіткнутися з серцево-судинними захворюваннями, що ведуть до інфаркту, інсульту або до порушення роботи нирок.

Статистика відзначає значне «омолодження» багатьох недуг, що характерно і для артеріальної гіпертензії. В даний час з підвищенням тиску стикаються молоді люди, а іноді і школярі, проте роль спадковості також велика. З одного боку, зневажливе ставлення до свого здоров’я найчастіше обертається його втратою, але дотримання простих порад медиків, з іншого боку, дозволить протистояти генам і впливу несприятливих факторів.

Контролюючи свою вагу, а при необхідності зменшуючи її, можна знизити тиск на 20 мм ртутного стовпа. Допомогу в цьому надасть і збалансоване харчування, і режим сну, і доступні фізичні вправи. Стабілізація артеріального тиску — це не привід для заспокоєння. Вилікувати хворобу не можна, стверджують медики, а от тримати показники в нормі можливо, повідомляє Planet today.