Коли починає з’являтися біль голови, деякі люди тягнуться за чашкою кави. Лікар пояснює, чи це справді має сенс і яке для нього «ідеальне рішення».

Коли голова болить та пульсує, хочеться натягнути ковдру на голову. Або випити чашку кави. Для багатьох це перевірений домашній засіб від головного болю.

Лікар розповів, чи кофеїн, що дійсно міститься в ньому, допомагає від запаморочення.

Чи може кава допомогти від головного болю?

Відомо, що при головних болях напруги і мігрені кави і кофеїн, що міститься в ньому, полегшують біль. Багато таблеток від головного болю також містять кофеїн. Що краще від головного болю – прийняти таблетки чи випити чашку кави?

Читайте також:  Названо головні складності схуднення після 30 років

“Це питання дозування. Щоб полегшити головний біль, вам потрібно від 100 до 200 міліграм кофеїну. Якщо перерахувати це на чашку кави, це від 30 до 60 міліграм. Щоб задовольнити свої потреби, вам доведеться випити від двох до чотирьох чашок. Тому ідеальним рішенням є комбінація класичних знеболюючих, таких як парацетамол, ібупрофен або аспірин, та кава”, – каже лікар загальної практики Олександрова Олена.

Будьте обережні: занадто частий прийом знеболювальних, тобто більше 10 днів на місяць, може призвести до надмірного головного болю.

Чи може кава викликати біль голови?

Кофеїн, що міститься в каві, за певних обставин може викликати головний біль. Наприклад, часте вживання викликає звикання до кофеїну, що призводить до головного болю, якщо ви знову перестанете його пити.

Читайте також:  Лікар назвав 10 продуктів, які допоможуть жити довше, включаючи вино та шоколад

Інша можливість полягає в тому, що високе споживання кофеїну збільшує діурез та призводить до нестачі води в організмі. Нестача рідини часто викликає головний біль.

Інші корисні властивості кави

“Кава – це напій, багатий хлорогеновою кислотою, кавовою кислотою і кахвеолом – біологічно активними сполуками, що допомагають боротися з вільними радикалами. Ця дія може запобігти ранньому старінню, раку, депресії та діабету”.

Кава містить велику кількість кофеїну — сполуки, яка стимулює центральну нервову систему, допомагає боротися з депресією та покращує настрій, а також розумовий та фізичний стан.

Запобігання депресії

Кава містить велику кількість поліфенолів, які борються з вільними радикалами та зменшують запалення у клітинах центральної нервової системи. Це може зменшити занепокоєння та покращити настрій, запобігаючи нападам депресії.

Читайте також:  Названо максимальну добову дозу кави

Вживання кави також пов’язане з способом життя та соціальними звичками.

“Це може спричинити збільшення контактів з іншими людьми, що сприяє загальному благополуччю”.

Допомога у втраті ваги

Вживання кави може допомогти у втраті ваги, оскільки вона може тимчасово контролювати почуття голоду, що знижує бажання їсти.

“Кава має термогенні властивості, які збільшують енергію та спалювання жиру, що може сприяти зниженню ваги. Вживання 300 мг кофеїну на день призводить до спалювання близько 79 калорій енергії”.