Судомне скорочення ножних м’язів може виникати в результаті перенапруги, але також його причиною можуть виявитися більш небезпечні для здоров’я явища. Наприклад, гіпоглікемія, або дефіцит вітаміну D.

Лікар Сергій Агапкін розповів виданню «Аргументи і Факти» про те, що причинами судом може стати широкий ряд обставин. Зокрема, це фізичне перенапруження, спека, отруєння і зневоднення організму, варикозне розширення вен.

«Основні причини судом м’язів ніг – це порушення електролітного балансу солей кальцію, калію, магнію, порушення кровопостачання, остеохондроз, грижі дисків», – сказав Сергій Агапкін.

Лікар-остеопат краніопостуролог Володимир Животів вказав на те, що найпоширенішим фактором появи судом ніг є нерівномірно розподілене і надмірне навантаження на ноги. Їм може сприяти не тільки надмірна активність, але і сколіоз, травми куприково-крижової області, що впливають на розташування тазових кісток. Організм пристосовується до таких порушень, але за рахунок того, що м’язи починають по-іншому працювати, наприклад, з більшим напруженням. В результаті навіть проста ходьба для таких м’язів стає високим навантаженням. Виникаючі при цьому нічні судоми – сигнал того, що м’язи не відпочили і з них не видалені повністю продукти обміну.

Читайте також:  Посуд для кухні: чи безпечні тефлон, фольга та пластик

Також за словами медика судоми можуть виникати у зв’язку з порушення роботи паращитовидних залоз, через який сповільнюється всмоктування кальцію в кишечнику. Також їх причиною можуть стати значне зниження рівня глюкози в крові і нестача вітаміну D.

«У тому випадку, коли подібний синдром з’являється постійно і зачіпає не тільки м’язи ніг, потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем-ендокринологом», – поділився рекомендацією експерт.

Джерело: МедікФорум