За словами лікарів особливості ходи можуть успадковуватися, а також вона змінюється в залежності від процесів, що впливають на здоров’я людини. Такими процесами, наприклад, можуть бути хвороби або старіння.

Днями на науковій конференції в Москві виступили японські учені-геронтологи, які вважають, що швидкість або темп ходи людини – це відбивач її схильності до довголіття. Якщо в міру старіння людина не втрачає швидкості своєї звичної ходи, у неї є всі шанси дожити до 80 років.

На порталі «Рамблер/доктор» лікарі розповіли, що хода є маркером багатьох порушень в здоров’ї. Наприклад, гучний тупіт ніг при ходьбі може говорити про втрату чутливості в кінцівках, що часто буває при дефіциті вітаміну B12 і при розвитку діабету.

Читайте також:  Названо спосіб схуднути за допомогою звичайних прогулянок

Якщо людина не розгойдує при ходьбі руками, це може означати м’язове затискання в плечовому поясі – типове явище при сидячій роботі і загальній малорухливості.

Погано розвинені м’язи, слабкий м’язовий корсет ведуть до того, що порушується постава, опускаються плечі і голова, виникає сутулість. При ході органи грудної клітини стискаються і порушується надходження кисню в кров. Як наслідок, виникають втома, часті головні болі.

Така риса ходи, як клишоногість, може бути вродженою, але також може виникати у зв’язку з дефіцитом вітаміну D в організмі. За словами лікарів, недолік цієї речовини часто веде до зміни форми ноги через рахіт, котрий розвивається.

Читайте також:  Напівфабрикати можуть призвести до розвитку хронічних захворювань

Вони констатували, що регулярні заняття спортом і вправи на розтяжку допомагають зберегти ходу легкою і красивою.

Джерело: МедікФорум