ГоловнаНовини Здоров'яЯк станом язика діагностувати своє здоров’я

Як станом язика діагностувати своє здоров’я

За станом язика запідозрити можливі проблеми зі здоров’ям здатна навіть людина, далека від медицини, – з такою думкою виступили іноземні експерти, їх рекомендації наводяться у публікації Daily mail.

Діагностика за язиком

Здоровий язик повинен мати рожевий або світло-червоний відтінок, з легким білим покриттям. Під час менструації колір язика може ставати фіолетовим, боятися цього не потрібно. Однак якщо язик набуває яскравого, очевидно червоного кольору, це може вказувати на запалення, підвищення температури.

«Червоний язик може говорити про лихоманці або періоді менопаузи. Потрібно завжди звертати увагу на насиченість відтінку язика і його сухість: чим ці показники вище, тим вище ймовірність того, що в організмі є інфекція або мова йде про дисбаланс у роботі органів», – додали фахівці.

Читайте ще:  Продукти, які повинні бути в листопаді у кожного в раціоні

В свою чергу дуже блідий язик часто виявляється притаманний людям, що страждають від дефіциту вітамінів або мінералів, а також від недокрів’я. Крім того показником дефіциту корисних речовин можуть бути виразки на язиці.

Шишка на верхній частині язика може бути ознакою бактеріальної або вірусної інфекції, а також можливу алергію на ліки. Глибокі тріщини в центрі – знак проблем з травленням. У нормі на язику має бути тонке біле покриття. У тому випадку, якщо воно більш щільне і жовте, можна запідозрити у людини проблеми з печінкою.

Вважається, що за станом кінчика язика можна судити про здоров’я органів верхньої частини грудей, легенів, міокарду. Середина язика відображає стан серединних органів, таких як печінка, жовчний міхур, шлунок. Задня частина язика дає уявлення про стан кишечника, жовчного міхура, нирок.

Читайте ще:  Простий буряк є «ліками» для мозку і печінки

Джерело: МедікФорум