Іноді помітити перші ознаки хвороби серця практично неможливо. Деякі нездужання, що сигналізують про неприємності з даним органом, можуть бути зовсім нетиповими для системи кровообігу. Ми пропонуємо читачам розглянути 7 сигналів-симптомів, що свідчать про те, що вашому серцю потрібна допомога. Якщо ця допомога буде надана вчасно, то це вирішить багато проблем у майбутньому.

Задишка і втома

Задишка свідчить про коронарну недостатність. Серце потребує більшої кількості кисню, ніж в нього надходить під час навантажень. Один з головних способів попередження коронарної недостатності – це рух. У процесі фізичної активності відбувається розширення кровоносних судин, згодом до серця надходить більше крові, насиченої киснем. Намагайтеся зайнятися ходьбою або бігом, плаванням, велосипедними прогулянками.

Нудота і болі в животі

Біль у животі та нудота – це не завжди ознака отруєння або нетравлення шлунка. Якщо ви знаєте, що не їли зіпсованих або несвіжих продуктів, то можете починати підозрювати у своєму нездужанні серце. Саме таким чином іноді проявляється інфаркт. Самі нетипові реакції у жіночого серця, які може взагалі не видати ніяких ознак інфаркту. Запобігти інфаркту міокарда можна регулярним відпочинком і прогулянками на свіжому повітрі.

Набряки ніг

Регулярно набрякають ноги і найчастіше до вечора? При цьому вранці набряку немає? Тоді причиною може бути не тільки погода, але і серцева недостатність. Причина – погіршена робота кровообігу і підвищений артеріальний тиск, на які впливає надлишок солі в їжі. Постарайтеся звести до мінімуму сіль у вашому раціоні, не перевищуючи 5-6 м в добу.

Головний біль

Пульсуючий головний біль – це симптом підвищеного артеріального тиску, який найчастіше нічим себе не проявляє. Відсутність лікування небезпечно, так як в результаті людина може заробити інфаркт міокарда і навіть апоплексичний удар. Знизити тиск можна обмеженням вживання тваринних жирів, жирного м’яса, сиру і смаженої їжі. Зробіть ставку на страви з морської риби, багаті поліненасиченими жирними кислотами, що захищають кровоносні судини і нормалізують артеріальний тиск.

Біль у ліктях і зап’ястях

Такі болі, що поширюються аж до плеча з’являються при підвищеному артеріальному тиску, наприклад, під час швидкого кроку або подолання сходів. Якщо ці болі не проходять і найчастіше виникають з ліва, то вам слід пройти обстеження, адже це можуть бути інфарктні болі. Припиніть знімати стрес сигаретою і постарайтеся кинути палити, тому що саме куриво є головною причиною даного захворювання.

Сечовипускання ночами

Часто ходите в туалет по ночах? Це також може бути симптомом серцевої недостатності, яка розвивається. Проблеми з кровообігом з’являються в результаті невилікуваних інфекцій, наприклад, грипу, запалення легенів, бронхів і т.д.

Біль у грудній клітці

Постійні стреси і нервова напруга, а також брак часу, клопоти, розжарена обстановка можуть призвести до гнітючого пекучого болю в грудях. Він може бути симптомом серцевої недостатності або стенокардії. Тобто у ваше серце погано надходить кров, а разом з нею – кисень. Вихід один – підпорядкувати собі стрес, перестати весь час переживати з будь-яких приводів, навіть серйозних, організовувати свій робочий день, просити про допомогу близьких, більше відпочивати і прогулюватися на свіжому повітрі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗМІЦНИТИ СЕРЦЕ?

СЛАБКЕ СЕРЦЕ І ВІТАМІНИ

ДІЄТА ПРИ СЕРЦЕВИХ ПРОБЛЕМАХ