За даними медиків з Великобританії, ідеальним щоденним перекусом, що йде на користь серцю, можна вважати мигдаль – він ефективно захищає від розвитку багатьох патологій серцево-судинної системи.

Фахівці Королівського коледжу Лондона визначили: регулярне вживання мигдалю покращує функціонування кровоносних судин (не рахуючи інших плюсів для здоров’я). З цієї причини вони вважають продукт ідеальним перекусом.

За словами вчених, вживання мигдалю сприяє зниженню рівня жиру в черевній порожнині і “поганого” холестерину в судинах, що є провідними маркерами серцевих захворювань. Ними було проведено дослідження за участю майже 7 тисяч осіб (фахівці відстежували особливості харчування випробовуваних). Виявилося, що саме любителі мигдалю мали кращі показники серцевого здоров’я.

Також було помічено, що люди, які віддають перевагу перекушувати протягом дня саме горіхами, схильні в цілому вживати менше вуглеводної їжі, трансжирів, солі.

Інший експеримент показав: замінивши 20% щодня споживаної шкідливої їжі на мигдаль, люди можуть знизити особистий ризик захворювань серця на 32%.

Фахівці визначили, що антиоксиданти цього горіха захищають судини від згубного впливу вільних радикалів, здатного порушувати приплив крові до міокарда і провокувати розвиток ішемічної хвороби серця.