Як повідомили мікробіологи з Гонконгу, носій коронавірусу найбільш небезпечний в перший тиждень, коли з’являються симптоми.

Дослідження, яке провели вчені, засноване на аналізі зразків слини 23 пацієнтів, у яких був підтверджений новий коронавірус COVID-19. Вранці у них брали мазок з ротоглотки.

З’ясувалося, що вірусне навантаження в слині у пацієнтів від 35 до 75 років було найвищим протягом тижня після появи симптомів, а після — починало знижуватися.

Як говориться в дослідженні, високе вірусне навантаження протягом перших семи днів хвороби говорить про те, що вірус легко може передаватися від однієї людини до іншої до того, як пацієнт буде госпіталізований, тобто до прояву явних симптомів.

Як розповів раніше лікар-інфекціоніст, кандидат медичних наук Тимур Бессараб, температура тіла вище 39 градусів без чіткої локалізації болю – вірна ознака вірусного захворювання.

Симптоми коронавірусу можуть бути слабовираженими або взагалі непомітними, нагадують лікарі. Головну небезпеку становить його тривалий інкубаційний період, що становить близько двох тижнів.

ВООЗ 11 березня оголосила спалах нового коронавірусу пандемією. За останніми даними, у світі заражені понад 500 тисяч осіб, понад 20 тисяч померли.