Вчені відзначають, що дуже важливо виявити діабет якомога швидше, оскільки наслідки можуть бути незворотними. Експерти назвали ознаки, які дозволять виявити захворювання на ранніх стадіях і убезпечити себе від проблем зі здоров’ям.

Згідно зі статистикою, кожен третій діабетик не в курсі, що у нього проблеми з цукром в крові. Початкові ознаки захворювання люди списують на просту втому або нездужання, але варто бути напоготові. Запущений діабет здатний привести до більш серйозних проблем, таким як ниркова недостатність, патології серця і підшлункової залози.

Щоб запобігти негативним наслідкам, необхідно знати проблему в обличчя, тому вчені назвали ознаки захворювання, які дозволять виявити його на ранній стадії. В першу чергу слід звернути увагу на часте сечовипускання.

Читайте також:  Facebook негативно впливає на психіку молодих

При хворобі нирки намагаються вивести з організму зайвий цукор через сечу. Цей процес супроводжує зневодненням, з чого випливає другий і третій симптоми – відчуття спраги і сухість у роті. Коливання рівня глюкози в крові також призводить до підвищеного апетиту.

Діабетики страждають від хронічної втоми, особливо після вживання їжі. Надлишок цукру до крові призводить до пошкоджень дрібних судин, які живлять очі. В результаті спостерігаються порушення сну і поява спалахів світла.

Збагачена глюкозою кров – відмінне середовище для інфекції і бактерій, тому діабетики часто страждають від вагінального кандидозу, шкірних грибкових захворювань і інфекції сечовивідних шляхів. Коливання ваги – ще одна ознака цукрового діабету. І мова йде не тільки про ожиріння, але і різкої втрати маси.

Читайте також:  Усього одна сигарета змінює роботу жіночого мозку

Найвірніша і поширена ознака захворювання – повільне загоєння ран. Цукор пошкоджує структуру судин, тому регенерація тканин припиняється. Якщо стежити за своїм самопочуттям і періодично консультуватися з лікарем, то можна запобігти розвитку діабету.