Перспектива знайти ерогенну зону, стимуляція якої неминуче призведе жінку до яскравого оргазму, не дає людям спокою вже кілька десятків років. Але існування точки G неодноразово піддавалося критиці наукового співтовариства. Спробуємо розібратися, що ж собою являє легендарна «кнопка жіночого задоволення», і чи варто її шукати.

Що таке точка G і як її знайти

У 50-х роках минулого століття німецький гінеколог Ерік Грефенберг вперше розповів світові про загадковий «нервовий пучок» на передній стінці піхви. Згідно з його дослідженням, ця зона розташовувалася на глибині 2,5-8 см за лобковоб кісткою і уретрою, а її стимуляція повинна була доставити жінкам небувале задоволення. На честь Грефенберга «жіночу простату» охрестили точкою G, і весь світ кинувся на її пошуки.

Пошукові системи пишуть, що точку G найпростіше знайти, якщо жінка ляже на спину і дозволить кому-небудь ввести в піхву один або два пальці долонею вгору. Повторюючи рух «йди сюди», можна відчути ущільнення тканин, що оточують сечовипускальний канал. Відповідно до теорії, саме ця «припухлість» і є точкою G, і хоча її активна стимуляція може викликати у жінки бажання помочитися, через кілька секунд воно «має перетворитися в приємне відчуття». На ділі подібні ласки багатьом жінкам здаються неприємними незалежно від того, як довго вони тривають.

Читайте також:  Що потрібно знати про донорство ооцитів?

Фізіологічні реакції при стимуляції точки G відрізняються від звичного клиторального оргазму: згідно з опитуваннями, в 50% випадків на піку насолоди у жінок з уретри виділяється якась прозора рідина. Оптимістичні версії свідчать, що це – еякулят, а ось песимісти більше схиляються до нетримання сечі, викликаної стресом або сильним скороченням м’язів, що оточують сечовий міхур.

Точка G – це міф?

Деякі жінки повідомляють, що наполегливі пошуки, вправи і дієти допомогли їм виявити точку G і досягти-таки вагінального оргазму, проте наукове співтовариство ставиться до цього скептично. По-перше, піхва практично позбавлена нервових закінчень, що дозволяє жінкам використовувати гігієнічні тампони, не відчуваючи їх усередині себе, і не дає загинути від больового шоку під час пологів. По-друге, численні дослідження спростували існування “жіночої простати”, а італійські вчені в авторитетному журналі «Клінічна анатомія» безапеляційно заявили, що існування точки G – міф, і за оргазм у жінок відповідає ерективний орган – клітор.

Читайте також:  Як правильно приймати Нейротропін

Але чому ж стимуляція передньої стінки піхви викликає у багатьох жінок по-справжньому приємні відчуття? Справа в тому, що точка G знаходиться в області, де «зустрічаються» клітор, сечівник і піхва, і її стимуляція фактично є комплексною. Втім, провідну роль в жіночий оргазм вчені все-таки віддають клітора.

Згідно зі свіжими дослідженнями фахівців з Університету Індіани та Клініки Мейо (США), на жіночий оргазм в більшій мірі впливає рухливість клітора, який під час статевого акту здатний зміщуватися до передньої вагінальної стінки. А клітор, як ми знаємо, обводить уретру, і механічна стимуляція «точки G» на ділі виявляється стимуляцією його внутрішньої частини.

Читайте також:  Про пользу биотина

Інтимна фізіологія жінок дуже індивідуальна. Деякі не можуть досягти оргазму в присутності партнера, але не мають труднощів під час мастурбації. Деякі відчувають оргазм тільки при стимуляції клітора, в той час як інші можуть досягти його і за допомогою вагінальної стимуляції. Все це не говорить про ненормальність або фригидність. Не виходить знайти точку G? Шукайте власні джерела сексуальної насолоди і експериментуйте з чутливими точками. Зрештою, найбільша кількість нервових закінчень сконцентрована в малих статевих губах і кліторі, а вже з цим не посперечається жоден учений в світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ ЖІНЦІ СКЛАДНІШЕ ОТРИМАТИ ОРГАЗМ, НІЖ ЧОЛОВІКОВІ

ОРГАЗМЕННІ МІФИ

РОЗМІР ПІХВИ І ІНТИМНЕ ЖИТТЯ