Занадто велика кількість газів в кишечнику може бути симптомом безлічі захворювань, в тому числі, виразкового коліту і хвороби Крона.

Британські медики розповіли The Sun, чим небезпечний метеоризм – надмірна кількість газів в кишечнику. Вони розповіли, що у здорової людини гази з кишечника виходять 5-15 разів в день. Велика частина газів виходить в процесі дефекації. Але багато людей помічають, що пускають гази набагато частіше. З чим це може бути пов’язано?

Надмірна кількість газів може бути викликане зовсім нешкідливими причинами, наприклад, при вживанні великої кількості газованої води, броколі або хліба в поєднанні з жирними продуктами. Деяка їжа, поєднання продуктів, і навіть просто переїдання можуть стати причиною надлишкового газоутворення. Але в цьому випадку проблема швидко проходить.

Метеоризм спостерігається при синдромі роздратованого кишечника. Це досить загадкове захворювання, яке доставляє багато незручностей, але зазвичай не обертається небезпечними проблемами. Точні причини його розвитку поки не встановлені.

Також причиною надлишкового газоутворення можуть бути серйозні хвороби, в тому числі, виразковий коліт, целіакія і хвороба Крона. Ці захворювання вимагають діагностики, лікування і постійного спостереження. Як правило, при цьому присутні і інші симптоми, наприклад, болі, порушення стільця.