Овочеві та фруктові соки – смачний і корисний продукт, яким можна замінити напої з штучними барвниками і смаковими добавками. З їх допомогою організм отримує багато вітамінів і мікроелементів в зручній формі.

Морквяний сік, пояснює дієтологиня Ліззі Стрейт виданню Healthline, особливо багатий бета-каротином, який перетворюється в організмі в вітамін А.Одна чашка соку містить 255% рекомендованої денної норми. Також в ньому багато калію і вітамінів B6, C і K.

Вітамін А необхідний для здоров’я очей, пояснює Стрейт. Кілька досліджень підтвердили, що ця речовина захищає очі від вікових захворювань. Лютеїн і цеаксантин, якими також багатий морквяний сік, допомагають у профілактиці вікової дегенерації жовтої плями-хвороби, яка може привести до сліпоти.

Високий вміст калію в морквяному соку допомагає регулювати артеріальний тиск. Окремі дослідження, повідомляє експерт, показують, що регулярне вживання морквяного соку хворими з високим рівнем холестерину в крові допомагає запобігти серцево-судинні захворювання.

Вітаміни A і C – природні антиоксиданти, які зміцнюють імунітет. Деякі вчені, зазначає Стрейт, вважають, що дефіцит вітаміну B6, якого теж багато в морквяному соку, уповільнює утворення лімфоцитів – клітин крові, відповідальних за імунітет.

Бета-каротин, якого в надлишку в морквяному соку, допомагає шкірі захищатися від шкідливого впливу ультрафіолету. Вітамін C, пояснює експерт, крім усього іншого, потрібен для утворення колагену – білка, який робить шкіру міцною і еластичною.