У сучасному світі багато хвороб лікують за допомогою антибіотиків. Але чи замислювалися ви коли-небудь про те, наскільки небезпечним може бути вплив цих препаратів на ваше здоров’я? А що якщо існують інші, більш безпечні методи боротьби з бактеріальними захворюваннями? Давайте дізнаємося разом.

Антибіотики рятують життя: вони вбивають бактерії, які здатні спровокувати серйозну хворобу або смерть. У 1909 при пошуках ліків від сифілісу був розроблений перший синтетичний антибіотик сальварсан (Salvarsan). Він був ефективним і використовувався аж до 1940 року, поки його не замінив пеніцилін.

Ці та інші антибіотики використовувалися в лікуванні незліченної кількості людей і в цілях запобігання поширенню небезпечних для життя інфекцій. Відкриття антибіотиків стало величезним проривом у сучасній медицині. Через деякий час, західна медицина почала використовувати їх навіть в лікуванні небактеріальних інфекцій.

Важливо відзначити, що дія антибіотиків спрямована тільки проти бактерій, але не проти вірусів, дріжджових або пліснявих грибів. Неправильне застосування і надмірне призначення антибіотиків значно погіршило їх ефективність, і призвело до розвитку резистентності мікробів, внаслідок чого вони перестали реагувати на антибактеріальну терапію.

Бактерії, як і всі живі організми, щоб вижити будуть адаптуватися. Кількість людей, що вмирають від інфекцій, які спричиняють бактерії стійкі до антибіотиків, зростає.

Ця стійкість може проникнути і в більшу частину навколишнього середовища; дослідження 2010 року задалося питанням того, якими можуть бути наслідки. Минуло зовсім мало часу, для того, щоб дізнатися відповідь.

«Нинішній стан в області протимікробних препаратів, резистентності, і хіміотерапії жодним чином не зводиться до клінічної мікробіології, як це було на ранніх етапах ери антибіотиків. З цього випливає, що це не єдиний великий виклик; це скоріше складна проблема, яка вимагає злагодженої роботи мікробіологів, екологів, працівників сфери охорони здоров’я, системи освіти, політичних діячів, представників законодавчої влади, працівників сільськогосподарської та фармацевтичної промисловості, і суспільства».

Насправді, ця проблема повинна хвилювати кожного з нас, так як, зрештою, завжди є можливість того, що в якийсь момент ми будемо інфіковані патогеном, стійким до антибактеріальної терапії. Більш того, навіть такі поведінкові моделі, як гігієнічні звички або дотримання схеми антибактеріального лікування, можуть давати наслідки, які не обмежуються індивідуальним здоров’ям людини, але, як правило, сприяють взаємозв’язку резистом навколо нас».

Антибіотики використовували ще в давнину, от тільки не синтетичні. Сліди тетрацикліну, які були знайдені в кістках датуються часами до нашої ери. Люди завжди боролися з мікроорганізмами шкідливими для нашого здоров’я; до 20-го сторіччя вони використовували тільки те, що давала природа. Ось кілька перевірених часом антибіотика, запропонованих нам самою природою.

14 сильнодіючих природних антибіотика

Як у випадку з усіма лікарськими засобами природного походження, деякі трави і прянощі, наведені у списку нижче, можуть вступати у взаємодію з медикаментами і також погіршувати існуючий стан. Також вони можуть чинити шкідливий вплив на здоров’я при вживанні у великих дозах або внаслідок тривалого їх застосування. Поговоріть зі своїм місцевим натуропатом або сімейним лікарем, перш ніж задіяти їх в самолікуванні.

Часник

Це квіткова рослина з того ж сімейства, що і ріпчаста цибуля, цибуля-порей і цибуля-шалот. Саме його сірковмісні сполуки дають цій рослині такий сильний запах і частково відповідальні за його здатність до зміцнення імунітету. Часник демонструє видатну антибактеріальну активність» навіть проти стійких бактерій. Крім того, «синергідне використання може запобігти розвиткові резистентності до антибіотиків у патогенних організмів (так у вихідному тексті)».

Часник є противірусний, протигрибковий, протипаразитарний препарат, що запобігає онкологічні захворювання завдяки тому, як його компоненти взаємодіють з патогенними організмами. Але врахуйте, що при використанні часнику в якості антибіотика потрібно дотримуватись певних правил.

Корінь імбиру

Він би не називався «могутнім корінням» просто так»! Ця кореневищна рослина використовується в багатьох терапевтичних цілях. Як антибіотик, імбир перевершує в своїй дії проти хвороботворних бактерій такі відомі на ринку препарати, як хлорамфенікол, ампіцилін і тетрациклін.

В одному італійському дослідженні була виявлена ефективність імбиру навіть у боротьбі проти супербактерій, які стійкі до традиційних методів лікування: «…навіть первинний екстракт цієї рослини показав прекрасну дію проти мультирезистентних штамів, на яких сучасна антибіотикотерапія має обмежений вплив».

Яблучний оцет

Цей продукт, що виготовляється з забродивших яблук, є широко відомим дезінфектантом, який вбиває золотистий стафілокок (Staphylococcus aureus) і синьогнійну паличку (Pseudomonas aeruginosa), так само як і дріжджові гриби. І що ще краще, він не травмує слизову тканину, тому може бути прекрасним домашнім засобом для лікування запальних процесів у горлі, спровокованих патогенними мікроорганізмами.

Яблучний оцет є також сильним засобом для детоксикації, який можна приймати у маленьких дозах кожен день.

Оливковий лист

Нам відомі корисні властивості оливкової олії; але чого ви можете не знати, так це властивості листя. Оливковий лист діє як антиоксидант і пом’якшує небажаний вплив холестерину ЛПНЩ (ліпопротеїну низької щільності, «поганого» холестерину), екстракти оливкового листа допомагають метаболізувати цукор крові. Фенольні сполуки, які містяться в листі, також пригнічують і вбивають небезпечні бактерії і віруси.

Цибуля

Цибуля – це двоюрідна сестра часнику, яка багато в чому схожа з ним в своїх фітохімічних характеристиках. Вона ефективна у боротьбі з різними штамами патогенних бактерій, зменшує жар, знімає нудоту, очищає від вушних інфекцій, звільняє від респіраторних захворювань і робить безліч інших чудес зцілення. Для застосування в лікувальних цілях потрібно використовувати сиру цибулю. Саму тонку оболонку, яка знаходиться між кулями, можна покласти безпосередньо на поріз або подряпину, таким чином, можна зупинити кровотечу, полегшити біль і вбити бактерії.

Вітамін C

Вітамін C, це, мабуть, один з найбільш ефективних поживних елементів у боротьбі з бактеріями людини, який в цілому підтримує імунну систему організму. Можливо, ще більш важливою, ніж пряма антибіотична активність вітаміну C, є його здатність стимулювати реакцію природного антитіла.

«Вражаючий феномен (так у вихідному тексті) вітаміну C проявляється у схожості реакції як з метою скоригувати патологію з причини дефіциту цього компонента, так і скорегувати патологію, спровоковану дією вірусу і інших схожих токсинів і ферментів».

Харчові продукти з високим вмістом вітаміну C:

  • болгарський перець
  • ягоди
  • броколі
  • цитрусові
  • овочі з темним листям
  • ківі
  • папайя
  • горошок
  • помідор

Екстракт насіння грейпфрута

Екстракт насіння грейпфрута – це субпродукт грейпфрутового соку, який приймають орально в цілях лікування бактеріальної або вірусної інфекції. У той же час, насіння, з’їдені безпосередньо з грейпфрута, самі по собі будуть досить кислими і гіркими на смак.

Також, даний екстракт використовується в сільському господарстві для боротьби з бактеріями, грибком, цвіллю і паразитами, і в тому числі для зберігання їжі та дезінфекції води.

Одне дослідження виявило, що антибактеріальні властивості екстракту насіння грейпфрута порівнянні з перевіреними локальними антибактеріальними засобами, використовуваними проти різних грамнегативних і грампозитивних організмів.

Хрін звичайний

Хрін звичайний – це кузен гірчиці, який використовується для чищення пазух, поліпшення циркуляції крові шкіри обличчя і витіснення слизу з верхньої частини дихальних органів. Найчастіше його використовують при застудах, грипі і застій в легенях. А ще краще, застосовувати зовнішньо для лікування інфікованих ран, незважаючи на те, що він може спровокувати подразнення шкіри.

З іншого боку, хрін звичайний протидіє таким патогенним бактеріям як кишкова паличка (E. coli), бацілус турингієніс (Bacillus thuringiensis), ерсинія ентероколітика (Yersinia enterocolitica), сальмонела ентерика (Salmonella enterica) і тифимуріум (Typhimurium).

Евкаліпт

Далеко не сюрприз, що евкаліпт є улюбленою смаковою добавкою , яка використовується для виготовлення льодяників від кашлю і продуктів для лікування застуди і грипу. Власне, ця рослина має імуностимулюючий, протизапальний, антиоксидантний, болетамувальний і спазмолітичний ефект. Його можна застосовувати як внутрішньо, так і в якості інгаляцій для лікування бронхітів, астми і хронічної обструктивної хвороби легень. Одне дослідження навіть назвало його «привабливою альтернативою лікарських препаратів».

Лісовий мед манука

Цей мед, родом з Нової Зеландії, не працює так, як це робить більшість видів меду. Замість вироблення пероксиду водню для знищення бактерій, він працює завдяки низькому рівню pH меду і високому вмісту в ньому цукру. Мед манука настільки хороший, що його зараховують до засобів, які використовуються в медицині. Його застосовують у лікарнях для лікування опіків і ран. Цей мед використовують, щоб убити золотистий стафілокок (S. aureus) і хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori), бактерії провокують виникнення виразки шлунка.

Він навіть бореться з такими бактеріями як ентеробактер (Enterobacter aerogenes), паличкою Бреслау (Salmonella typhimurium) і з бактеріями, які мають резистентність до антибіотиків. Але не весь мед мануки легалізований, тому шукайте його з позначкою UMF (тобто Унікальний Манука Фактор — Unique Manuka Factor), сертифікований асоціацією меду Юнік МанукаФактор (Unique Manuka Factor Honey Association).

Гидрастис канадський

Гидрастис канадський є членом родини жовтецевих, і невипадково він нарівні з ехінацеєю, зарахований до натуральних продуктів, які борються із застудою. Приготовлений у вигляді чаю, він може бути використаний для лікування інфекцій очей, діареї, інфекцій сечовивідних шляхів, виразок в порожнині рота, і вагінітів завдяки його антибактеріальному протигрибковому з’єднанню, званому берберином. Це з’єднання також бореться з паразитами і покращує імунну реакцію.

Краще всього, вирощувати гидрастис канадський самостійно. Незважаючи на велику кількість корисних властивостей, ця рослина не можна використовувати вагітним жінкам або кому-небудь, що страждає від високого кров’яного тиску, захворювань печінки або захворювань серцево-судинної системи.

Мирра

Мирра це природна камедь, отримана з дерева каміфора миррова, яка використовувалася ще з біблійних часів. Традиційна медицина використовує її для лікування нетравлення шлунка, виразок, застуди, кашлю, астми, застій в легенях, болях при артриті, онкологічних захворюваннях, хворобі Хансена та сифілісі. Крім того, він ефективний при лікуванні запалень, мікозів та раку.

Ефірне масло мирри може бути використано поряд з медом і іншими ефірними маслами, але його не можна застосовувати на період більш ніж два тижні поспіль.

Ехінацея

Ехінацея – це, напевно, найбільш відома рослина, що росте в східній і центральній частині північної Америки. І листя, і квіти, і коріння можуть бути використані в медичних цілях.

Ехінацея чудово справляється з лікуванням таких інфекцій як застуда і грип та іншими інфекціями верхніх дихальних шляхів. Її можна приймати і для профілактики, і в лікувальних цілях.

Цю рослину використовують при лікуванні таких хвороб: інфекціях сечовивідних шляхів, молочниці, герпесі, ВІЛ/СНІД, папіломавірусі людини, інфекціях кровотоку (сепсисі), тонзиліті, стрептококових інфекціях, сифілісі, черевному тифі, малярії, вушних інфекціях, свинячому грипі, бородавках, риноларінгічних інфекціях.

Ехінацея також протидіє тривозі, хронічної втоми, ревматоїдному артриту, мігрені і багато чого іншого. На жаль, невелика кількість продуктів з ехінацеї реально містить її в своєму складі, а їх більшість забруднено арсеном і свинцем, тому дуже важливо купувати дану рослину тільки з надійного джерела або вирощувати самостійно.

Кориця

Кориця використовується в аюрведичній медицині як сильний протиблювотний, антидіарейний, бориться з метеоризмом, стимулюючий, антибактеріальний, протигрибковий, ларвицидний, нематицидний і інсектоцидний засіб. Вона навіть стимулює циркуляцію крові і знижує рівень цукру в крові. В цій спеції було знайдено два сильнодіючих компонента: коричний альдегід і евгенин, відомі своєю здатністю боротися з кишковою паличкою і метицилін-резистентним золотистим стафілококом.

Інші трави та спеції

Якщо ви хочете трохи більш творчо підійти до своєї першої медичної допомоги, можете спробувати застосувати ці трави. Ви можете навіть використовувати їх, щоб зробити свою власну натуральну антибіотичну мазь.

У список трав і спецій входять: петрушка, баптизія фарбувальна, м’ята, лавровий лист, коріандр, перець, запашний перець, фенхель, аніс, орегано, кмин, чебрець, естрагон, гвоздика, кминне насіння, гірчиця, чилійський перець, майоран, кріп, мускатний горіх, кардамон, шавлія, базилік і розмарин.

Виявляється, в навколишньому нас світі є все, що необхідно для боротьби з хворобами. Звичайно, це не причина відмовитися від офіційної медицини, але привід знати і хоча б зрідка використовувати перевірені часом природні засоби.

Джерело: HeadInsider