На жаль, не всі дієти допомагають швидко скинути вагу, а спорт не приносить видимих результатів тут і зараз. Однак деякі принципи правильного харчування і способи схуднення здатні зробити вашу фігуру стрункішою.

1. Не хапайтеся за кожну нову дієту

Вони часто дають видимий, але короткочасний ефект: закінчивши дієтичний період, багато накидаються на їжу з небаченою енергією. Поступово виробляти корисні звички-ось більш повільний, але вірний шлях до бажаної фігури.

2. Придуманий раціон – не для вас

Є люди, яким подобається харчуватися по заздалегідь складеному раціону або скрупульозно рахувати калорії. Якщо вас і те, і інше вганяє в стрес, організм починає посилено виробляти кортизол, який в тому числі впливає і на набір ваги.

3. Білок – ваш друг

Він міститься не тільки в м’ясі, але і в соєвих бобах, багатьох овочах, горіхах і насінні. На перетравлення білкової їжі йде на 25% більше енергії, ніж на переробку вуглеводів, тому можна зменшити споживання калорій, не зменшуючи кількості їжі, а лише перерозподіливши її. Тобто організм витратить більше енергії на рибне філе, ніж на макарони, а ви побачите позитивні зміни в області талії.

4. Спокійніше ставитеся до їжі

Оплакування нещасного пончика, якого немає в списку дозволених продуктів, нічого хорошого не дасть. Ви його з’їли? Відмінно, йдемо далі. Причина проста: заборонений плід солодкий. Ви відмовилися від пончика, але прийшли додому і в помсту з’їли вдвічі більше їжі з сіллю і цукром. Грубо кажучи, отримали більше калорій і менше радості, ніж від цієї нещасної булки. Це не означає, що треба взяти і з’їсти цілий піднос пончиків або коробку цукерок, але і відмовлятися від них, вганяючи себе в стрес, немає сенсу.

5. Пийте більше води

Споживання води не тільки насичує організм рідиною, але і допомагає знизити калорійність раціону. У воду можна додати трохи солі. А ще спрагу часто плутають з голодом, і якщо ви зробили правильний вибір, будете почувати себе краще, ніж після вживання цілої тарілки їжі.

6. Подумайте про фізичне навантаження

Всі навколо бігають, а ви це терпіти не можете? Запишіться в танцювальний клас, купіть палиці для скандинавської ходьби, почніть відвідувати басейн-будь-яке навантаження хороша! Навіть 10 хвилин фізичної активності в день-користь!

7. Їжте корисні жири

Ви знаєте, що, бажаючи схуднути, не повинні їсти жири? Так ось, це неправда. Серед жирів є шкідливі і корисні, і ось останні вам дуже потрібні. Наприклад, можна хоч кожен день в різних видах є авокадо.

8. Почніть готувати

Так-так, ви відмахнетеся від цієї ради, але прогрес не змусить себе чекати. Можна в неділю паралельно наготувати обідів, які можна розігріти на весь робочий тиждень. І це буде смачна риба і курка з незвичайним корисним гарніром, а не майонезний салат з майонезною свининою в їдальні. До того ж, знаючи, що у вас є обіди на кілька днів вперед, складніше «зіскочити» з формування корисних харчових звичок.