Багато хронічних захворювань пов’язані із запаленням в організмі, що послаблює його зсередини – але існують продукти, чиє вживання пригнічує запальні процеси. Про це розповів фахівець з Німеччини, експерт з харчування Свен-Давид Мюллер.

5 кращих продуктів з ефектом придушення запалення були перераховані їм в публікації журналу Fit for Fun. Їх споживання доктор Мюллер рекомендує зробити регулярним: в такому випадку корисну дію продуктів буде більш вираженим.

Зелений чай. Фахівець радить щодня випивати по 2-3 чашки – це, за його словами, «надає оптимальну протизапальну дію на організм». Не ферментовані листя зеленого чаю містять поліфеноли (катехіни, флавоноли, флавони), сапоніни, інші вторинні рослинні речовини. Завдяки їх дії запобігається зростання пухлин, в тому числі ракових, знижуються ризики розвитку ракових клітин в молочних залозах, клітини організму виявляються краще захищені від пошкоджень і старіння.

Мед. З давніх-давен продукт використовувався для загоєння ран, зміцнення організму. Він має протизапальну і антибактеріальну дію, яке забезпечується містяться речовинами поліфенолами, флавонами. Але в список кращих входить виключно натуральний мед, який має мало спільного з промислово обробленим дешевим продуктом з супермаркету, який нагрівається при екстракції і втрачає безліч своїх цінних інгредієнтів. Мед є потужним джерелом антиоксидантів. Відомо, наприклад, що його вживання істотно знижує ризик розвитку раку нирок.

Курячий суп. Дослідження показують, що при варінні курки (яловичини теж) вивільняються амінокислоти цистеїн і гістидин вивільняються. Цистеїн стимулює процеси регенерації, має протинабрякову дію, а гістидин допомагає організму засвоювати цинк – мінерал, що вважається одним з кращих борців із запаленням. Комбінація корисних речовин наділяє курячий суп оздоровлюючим ефектом при простудних захворюваннях.

Карі. Це суміш, яка зазвичай складається з 13 різних спецій. На додаток до куркуми вона часто містить коріандр, кмин, чорний перець, пажитник, також в неї можуть входити імбир, часник, кориця, гірчиця, мускатний горіх, перець чилі. Завдяки їх сумарному ефекту карі впливає на організм як засіб, що знижує холестерин, інгібуючий рак, що надає протизапальну дію.

Лляна олія, насіння льону. Їх споживання знижує рівень циркулюючого С – реактивний білок, який є маркером запалення. Також продукти демонстрували в дослідженнях здатність пригнічувати ріст ракових клітин молочної залози, знижувати холестерин, боротися з шкірними екземами.