Слабке рукостискання говорить про загальне слабке здоров’я і травмах. А ряд вчених вважає, що по ньому можна передбачити навіть старече недоумство.

Наявність слабкого рукостискання пов’язано з загальним слабким здоров’ям, ризиком більшої кількості травм і більш значним часом відновлення після них. Це, в цілому, дуже цінне джерело інформації про здоров’я людини і ризик майбутніх хвороб. Приміром, нещодавно журнал Journal of alzheimer’s Disease опублікував результати дослідження, які показали, що слабке рукостискання – дуже рання ознака когнітивних порушень, які можуть призводити до старечого недоумства. При зниженні сили рукостискання на кожні 5 кг (середній показник цієї сили для чоловіка 30 років – 40 кг), ймовірність когнітивних порушень зростає на 18%.

У минулому році американські вчені провели дослідження, яке показало, що міцність рукостискань є важливим індикатором загального здоров’я, і існують переконливі докази того, що цей показник можна використовувати для оцінки мінеральної щільності кісток, ризику падінь та переломів, депресій, якості сну і навіть смертності. Про це писав журнал Clinical Interventions in Aging. Експерти вважають, що зниження міцності рукостискання говорить про втрату загальної м’язової сили після 40 років, яка прискорюється після 70. В середньому, кожні 10 років ми втрачаємо по 3-5% м’язової маси.

Не варто вважати саме рукостискання чимось зовсім простим. При виконанні цієї дії активуються два м’язи, які йдуть від ліктя через зап’ястя до пальців. Також задіюються малі м’язи всередині руки, стабілізуючі суглоб зап’ястя і допомагають нам виконувати пальцями складні завдання.