ГоловнаНовини Здоров'яПоради для тих, хто хоче жити довго

Поради для тих, хто хоче жити довго

100-річний ювілей для багатьох здається непереборною подією. Багато хто прагне жити довго, але не у кожного це виходить. Для тих, хто хоче вступити в клуб довголіття, радимо прислухатися до даних рекомендацій і виконувати їх.

100 років

Порада №1: заводіть друзів

Доведено, що друзі – запорука довголіття. Чим більше у людини соціальних зв’язків, тим краще для тривалості її життя. Дослідження вчених з Університету Бригама показало, що самопочуття тих, хто самотній, гірше, ніж у тих, хто оточений близькими і друзями.

Порада №2: не їжте багато

Калорійність раціону безпосередньо впливає на можливість дожити до 100 років. Якщо обмежувати себе в їжі, не переїдати, то довголіття цілком ймовірне. Це заявлено вченими з Корнеллського університету, які довели, що при зниженні калорійності раціону тривалість життя збільшується на термін до 50%. Але пам’ятайте, що раціон не може бути нижче 1200-1300 калорій щодня.

Читайте також:  В Україні виявили сибірську виразку: у МОЗ назвали симптоми при зараженні

Порада № 3: їжте горіхи кожен день

Горіхи повинні стати сенсом вашого життя, якщо хочете жити довго. Вони багаті поживними компонентами, наприклад, антиоксидантами, вітамінами, мінералами. Все це позитивно позначається на самопочутті і роботі всього організму. Дослідження, результати якого опублікували в BMC Med, показало, що три порції горіхів можуть знизити ймовірність передчасної смерті на 39%.

Порада №4: відмовтеся від шкідливих звичок

Алкоголь і сигарети тільки вкорочують життя. Це відомо давно і всім. Так що, менше (а краще взагалі не варто) куріть і вживайте спиртного.

Порада №5: задумайтеся про вегетаріанство

Наукова робота показала, що дієта з високим вмістом рослинної їжі і низьким споживанням тваринної їжі знижує ризик передчасної смерті на 12-15%. Також зменшується ймовірність летального результату від серцево-судинних, онкологічних, ниркових і гормональних захворювань на 29-52%.

Читайте також:  5 небезпечних наслідків перебування під кондиціонером

Порада № 6: практикуйте денний сон

А чи знаєте ви, що на довголіття дуже навіть впливає денний сон? Люди, які люблять подрімати протягом дня, на 37% рідше вмирають від хвороб серця, а значить, живуть довше.

Порада №7: рухайтеся

Рух, як відомо, – це життя. Так що слід виконувати фізичні вправи кожен день, хоча б по 15 хвилин. Зарядка цілком підійде для такої активності і, отже, довголіття.

Порада №8: будьте щасливі

Люди, що живуть без стресів, в гармонії і щастя, живуть довше. Це дивно, але у щасливих людей ризик ранньої смерті на 3,7% менше. А якщо додати всі вищеназвані поради, які допоможуть жити довго, то ви, виходить, будете не тільки щасливою людиною, але і довгожителем!

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News