ГоловнаНовини Здоров'яКриза середнього віку дійсно настає в 47 років

Криза середнього віку дійсно настає в 47 років

Нове дослідження показало, що люди з розвинених країн відчувають себе максимально нещасними в 47,2 років. У країнах, що розвиваються ця цифра становить 48,2 років.

Криза середнього віку

Найгіршим віком для жителів розвинених країн на кшталт Японії або Нідерландів вчені назвали 47,2 років. Це саме та сама криза середнього віку, про яку так часто сперечаються вчені. Хтось стверджує, що це поняття придумане, а хтось упевнений, що криза реально існує. І ось тепер з’ясовується, що дійсно є вік, в якому людина відчуває себе максимально нещасною протягом всього свого життя. В країнах це відбувається в 48,2 років, як встановили вчені з The Dartmouth College на чолі з професором Девідом Бланчфлауером (David Blanchflower), який сам завжди відчував задоволення від життя, але вірив, що це почуття розвивається по спіралі букви U.

Читайте також:  Психолог розповіла, яких жінок зазвичай вибирають чоловіки

Бланчфлауер створив масивну базу даних і виявив викривлення щастя у жителів 132 країн. Хоча траєкторії цих викривлень змінювалися і сильно різнилися від країни до країни, основа зберігалася тією ж самою. Наприклад, у американців рівень щастя від безнадійного оптимізму 18-літніх стрімко падав вниз аж до середнього віку. Падіння трохи сповільнювалося в районі 30 років, але потім знову прискорювалося майже до 50.

База даних професора містить лише результати спостережень, але не пояснень феномену кризи середнього віку. А інші експерти не раз підкреслювали, що ця криза властива не тільки для людини, але навіть для шимпанзе. Відбувається зміна життєвих цінностей, на другий план відходять деякі амбіції, які так і не вдалося реалізувати. Ну а після 50 задоволення від життя знову починає зростати, що відбуватися аж до пенсійного віку, коли життя починають отруювати стареча неміч і хвороби. Про це пише MarketWatch.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News