Коров’яче молоко і продукти з нього вважаються корисними з цілого ряду причин, – але також вони провокують неприємні зміни в зовнішності і можуть зіпсувати шкіру. Через деякі особливості у роботі організму і вродженого імунітету після вживання молока можуть розвинутися запалення сальних залоз і вугрова хвороба.

Завідуюча філією «Коломенський» МНПЦ Дерматовенерології і косметології, лікар вищої категорії Наталія Заторская розповіла на сторінках «Російської газети» про те, що молоко здатне «вбити» жіночу красу і молодість.

«Давно відомо, що темний шоколад, гострі приправи, соління, копчені ковбаси і м’ясні продукти, чіпси сприяють висипанням і запаленням на шкірі, появі прищів. Але і така цілком безпечна їжа, як коров’яче молоко і продукти з нього, можуть також сприяти розвитку акне», – сказала Наталія Заторська, зазначивши, що неприємні реакції на молоко пов’язані з індивідуальними особливостями організму.

Найнеприємніше, що покритися прищами люди ризикують навіть переживши підлітковий вік з його гормональними бурями. Після 25 років, пояснила експерт, проблема вугрів залишається актуальною у 20-40 % людей. При цьому жінки віком від 23 до 39 років виявляються набагато частіше чоловіків схильними до вугрової хвороби.

Загорська пояснила, що в першу чергу жертвами прищів стають люди з високим індексом маси тіла, пацієнти з гормональними порушеннями. Також у групі підвищеного ризику ті, хто страждає від хронічного стресу або приймає стероїди, вітамінно-білкові добавки при силових видах спорту.

«Акне – це хвороба, яка має різні форми і ступінь тяжкості. Крім того, акне можуть бути ознакою більш серйозного захворювання – порушення роботи шлунково-кишкового тракту, ендокринопатії, захворювання щитовидної залози, гіпофіза, полікістозу яєчників. Розібратися у причинах та призначити індивідуальне лікування може тільки лікар-дерматолог», – констатувала фахівець.

Думка про те, що молоко провокує появу прищів, висловлювали раніше і західні експерти. З даним твердженням, наприклад, виступав дерматолог Джошуа Зайкнер, голова косметичного та клінічного дослідного відділу при госпіталі Маунт-Синай (США). Він наводив доводи про те, що гормони, які містяться в молоці можуть впливати на вітаміни в організмі і таким чином активувати вироблення шкірного сала, здатного закупорювати пори шкіри, приводячи до акне.

В той же час наука має у своєму розпорядженні дані про те, що продукти, що містять пробіотики (кисломолочні, сир), можуть надавати протизапальні властивості і допомагати боротися з акне.

Джерело: MedikForum