Словосполучення «чай для схуднення» у всіх на слуху. Ви напевно бачили рекламу в соціальних мережах або чули про чудові результати від подруги. Чаї для схуднення обіцяють швидке, а головне легке позбавлення від зайвих кілограмів.

Але чи діють ці засоби? Свідоцтва знаменитостей змусять повірити у що завгодно («Ну якщо вона схудла, то і я зможу!»). А оскільки такі чаї рекламуються, як натуральні, на основі екологічно чистих трав, то, здається, тут нічим ризикувати, пий і худни, не прогадаєш!

Але експерти хитають головою. Більшість опитаних дієтологів і лікарів заявляють, що чаї для схуднення, що обіцяють спалити зайвий жир, у кращому випадку неефективні, а в гіршому — можуть бути небезпечні. Ось про що три спеціаліста хотіли б вам розповісти і про застерегти.

Ви втратите рідину — але навряд чи щось ще

Спеціаліст: Крістін Палумбо, дієтолог, член Комітету призначень при Академії харчування та дієтології

Її думка: Зовсім не безпечні і не натуральні засоби схуднення, так звані жироспалювальні чаї включають в свій склад агресивні рослинні інгредієнти, які можуть викликати тимчасову втрату ваги за рахунок сечогінних і проносних властивостей.

Одними з найпоширеніших інгредієнтів є сенна, ревінь, жостір, каскара, рицинова олія, лист подорожника, касія і лопух, і вони здатні привести вас до зневоднення. Проносні властивості рослин можуть викликати залежність і утруднити природне спорожнення кишечника.

Більш того, з організму вони виведуть лише рідину і тверді відходи життєдіяльності — не жирові відкладення. Це означає, що кілограми, які ви втратите за допомогою чаю для схуднення, повернуться до вас, як тільки ви перестанете його вживати. Тому чаї для схуднення я нікому не рекомендую.

Натуральне не завжди означає безпечне

Спеціаліст: Адріен Юдим, лікар, доцент кафедри медицини при Медичної школи Девіда Геффена, Університет Каліфорнії

Її думка: Виробництво добавок, які навіть складаються лише з рослинних інгредієнтів, ніяк не регулюється. Виробники можуть вказати на упаковці що завгодно і зробити будь-які заяви без яких би то не було підстав. Що гірше, найчастіше вони не вказують всіх інгредієнтів, це особливо поширено серед засобів, призначених для схуднення, включаючи чаї.

У чаї для схуднення та подібних засобах виявлялися небезпечні (а іноді і незаконні) інгредієнти, наприклад, ефедра і цибутрин, пов’язані з ризиком інфаркту. Або екстракт помаранчі, є забороненим стимулятором. У мене були пацієнти, які після прийому засобів для схуднення, куплених у вітамінних магазинах, стикалися з судорожними припадками.

Ось чому своїм пацієнтам я завжди рекомендую триматися подалі від будь-яких засобів, що продаються виключно для схуднення. І навіть якщо чаї для схуднення стверджують, що зроблені тільки з натуральних інгредієнтів, не означає, що їх безпечно вживати.

Краще пити звичайний чай

Експерт: Уенді Базиліан, професор дієтології, автор декількох книг про схуднення

Її думка: Пийте простий чорний, зелений або білий чай. Чай, особливо зелений, багатий антиоксидантом ЕГКГ, який, згідно з лабораторними даними, може сприяти схудненню. Пояснити це можна декількома механізмами: деякі дослідження показують, що ЕГКГ беруть участь в процесах спалювання калорій, розщеплення жирів, запобігання створення нових жирових клітин і зменшення засвоєння жирів в організмі.

Звичайно, від одного лише чаю не схуднути, але він може допомогти вам у досягненні цієї мети. Тому поєднуйте його зі здоровою дієтою і щоденною фізичною активністю. Пийте його холодним або гарячим, додайте лимонний сік — він покращує засвоєння ЕГКГ в п’ять разів!

Але ось від екстрактів зеленого чаю краще відмовитися. Висока концентрація може викликати негативну реакцію у вигляді прискореного пульсу і запаморочення. Свій чай краще просто заварювати.