Вчені вважають, що одними з винуватців проблем зі сном можуть бути рафіновані вуглеводи.

Вчені коледжу лікарів і хірургів при Колумбійському університеті в США з’ясували, що деякі продукти, які багаті рафінованими вуглеводами, можуть викликати безсоння. Такі висновки фахівці зробили, спостерігаючи за 50 тисячами жінок. Всі респондентки збирали інформацію про своє харчування і якість сну.

Давно відомо, що важка і жирна їжа – не найкращий варіант для пізньої вечері. Щільно наїдатися на ніч теж не дуже корисно для комфортного відпочинку. Позбавити сну можуть деякі страви і напої.

Фахівці вирішили з’ясувати, які саме продукти можуть погіршити якість сну. Вони прийшли до висновку, що найнебезпечнішими для здорового сну є продукти, в яких багато рафінованих вуглеводів. Це цукор, білий рис, хліб з білого борошна, булочки, тістечка та інші подібні продукти.

Читайте також:  Лікарі перерахували правила, які дозволяють знизити ризик повторного інсульту

Рафіновані вуглеводи викликають різкий підйом рівня цукру, за яким слід викид інсуліну. А він, в свою чергу, веде до вироблення адреналіну і кортизолу – гормонів стресу. Саме тому і можуть виникати порушення сну при вживанні великої кількості швидких вуглеводів. Аналогічний ефект може виникнути, якщо, наприклад, поїсти солодощі безпосередньо перед сном.

Також вчені з’ясували, що боротися з безсонням допоможуть овочі та фрукти – їх потрібно їсти не менше 400 грамів на день.