Пиття гарячого молока з медом – один з найвідоміших «народних» рецептів від застуди. Але медики відзначають, що це бабусин засіб, яким лікувалося можливо не одне покоління, аж ніяк не безпечний.

Дійсно, пити більше рідини при застуді корисно, погоджуються лікарі. Питво, сприймається пацієнтом у великих кількостях, активізує виведення з організму токсинів, небезпечних речовин, які є продуктом життєдіяльності проникли в організм вірусів і бактерій.

«Але напої не повинні бути гарячими, це загальна помилка при лікуванні застуди. Оптимально пити рідини теплі або кімнатної температури. Надмірно висока температура пиття дратує слизову горла і рота, хворому стає тільки гірше”, – пояснили фахівці.

Читайте також:  Як зберегти емаль і білизну зубів: дантист дає поради щодо вибору продуктів

Також вони настійно не рекомендують додавати мед в гарячі напої, чай або молоко. При нагріванні майже повністю знищуються корисні властивості меду. Крім того, ряд вчених заявляють, що в гарячому середовищі мед починає виділяти речовини, здатні діяти на людський організм як токсини.

Скептично ставляться експерти і до вибору молока, яке може бути жирним (в деяких рецептах пиття від застуди в його навмисне додається масло). Занадто жирне молоко створює відмінне середовище для харчування бактерій, що веде до їх розмноження, – дана думка лікарів опублікував портал «Рамблер/доктор».

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News