Нирки є важливою частиною сечостатевої системи в тілі людини, основним біологічним фільтром організму. Запалення або пошкодження нирок призводить до катастрофічних наслідків. Важливо навчитися розпізнавати, коли здоров’я нирок підірвано. 5 симптомів, за якими легко розпізнати проблеми в даному органі.

Симптом 1: сеча пінистої консистенції

Наявність піни в сечі цілком допустимо при дотриманні певних умов — струмінь сильна, піни трохи, бульбашки швидко зникають. Рясна піниста консистенція в сукупності з іншими ознаками вказує на необхідність здати аналізи. Можливо порушена робота органу, який не фільтрують кров через запального процесу, травми або порушення кровообігу в ниркових артеріях.

Аналогічні проблеми означає поява білих, жовтуватих пластівців в рідині. Зазвичай вони виникають при сечокам’яній хворобі, запаленні при пієлонефриті, гломерулонефриті. До того ж утворюється каламутність, яка сигналізує про зневоднення.

Симптом 2: змінився колір сечі

Колір сечі здатний змінюватися від світло-жовтого до бурштинового. Це залежить від кількості споживаної рідини, температури навколишнього середовища. Фарбувальні продукти харчування, типу буряка, теж можуть тимчасово змінювати відтінок виділень. Але при відсутності вищеназваних умов зміни кольору сечі на червонуватий, рожевий колір з піною і різким запахом свідчить про те, що здоров’я органу підірвано.

Симптом 3: ниркові коліки

Больовий синдром в нирках неможливо ні з чим переплутати. Різкий біль під ребрами, хвилеподібний, по правій/лівій стороні хребта, прострілює в пах або черевну порожнину — характеристика, яка вказує на підірване здоров’я нирок. Супутніми ознаками є напади блювоти, нудота. Дані ознаки вказують на застряглий в сечоводі камінь, порушення відтіку сечі. Запалена нирка набрякає, збільшується. Биття по області попереку говорить про ураження ниркової тканини.

Симптом 4: загальне нездужання, слабкість і головні болі

Типовий для багатьох захворювань симптом може говорити про захворювання нирок. Орган бере участь у виробництві еритроцитів, виділяючи еритропоетин – гормон, що стимулює кістковий мозок до утворення нових клітин. Пошкодження знижує виділення гормону, що викликає відчуття втоми, блідість, загальне нездужання, слабкість.

Нирки покликані для видалення відпрацьованих метаболітів, токсичних сполук. Пошкодження органу не дозволяє виконувати свої функції. Продукти метаболізму отруюють нервову систему, мозок. Звідси – головні болі, порушення концентрації, уваги, запаморочення.

Симптом 5: набряклість

Нирки, необхідні для виведення зайвої рідини з організму, можуть при підірваному їх здоров’ю не впоратися. Виникають набряки на обличчі, в ногах. Також набряклість провокують (особливо у жінок) солона їжа, великий обсяг рідини, що випивається, гормональні зміни, прийом деяких медикаментів, вагітність. Існують фізіологічні і патологічні набряки. Набряклість, яка минає за кілька годин і з’являється рідко не повинна викликати у людини паніку. Щоденні набряки вранці говорять про те, що треба звернутися до лікаря.