Як правило, людина використовує підшлункову залозу не на повну потужність, а лише на 10%, заявив кандидат медичних наук, гастроентеролог, гепатолог Сергій В’ялов. Однак пікніки та шашлики, які зазвичай асоціюються з літом, змушують орган як слід попрацювати. Медик пояснив, чим це небезпечно і як запобігти руйнуванню підшлункової.

“Жирна та смажена їжа провокує різке виділення панкреатичного соку. Тому якщо після пікніка виникає послаблення випорожнень, це означає, що проблеми з підшлунковою вже є”, – попередив фахівець у своєму Telegram-каналі.

Він наголосив, що “щось схоже виникає після прийому алкоголю”. Це, за його словами, також сигнал для звернення до фахівця. В’ялов нагадав, що алкоголь є головним провокатором хронічного панкреатиту.

Щоб впоратися з проблемою, а також повернути підшлунковий колишній вигляд, людина має дві спроби, після яких заліза може завестися і “заробити на повну котушку”, переконаний лікар.

“Але якщо червону лінію пройдено і частина залози вже померла (уражені тканини просто рубцюються), вона не відновиться. Доведеться довго пити таблетки”, – зазначив він.