Вчені застерігають про приховану смертельну загрозу для здоров’я таких популярних влітку ласощів, як морозиво. Самим небезпечним на їх думку може виявитися вживання продукту, яке було повторно заморожене.

Розморожування морозива може статися при тимчасовому відключенні електроенергії під час зберігання в морозильних камерах або ж при неправильному транспортуванні. Якщо морозиво, яке підтануло знову заморожується, воно може виявитися джерелом патогенних мікроорганізмів – кишкової палички, сальмонели, лістерії. У тих випадках, коли після з’їденого морозива виникають болі в шлунку і нудота, а також підвищується температура тіла, – потрібно негайно викликати швидку допомогу.

Крім цього, вживання холодних ласощів у спеку може викликати судинний спазм, при якому вени і артерії спочатку розширюються, а потім звужуються. Як мінімум це здатне приводити до головних болів.

У дуже жарку погоду краще допомагати своєму організму не морозивом, а гідратацією, тобто вживанням достатньої кількості води, дають пораду лікарі. За їх словами, морозиво не забезпечує тіло бажаною прохолодою, при його вживанні мозок отримує сигнал про досягнення комфортної температури, але цей ефект триває лише короткий час.

Пов’язаний з морозивом і інший негативний ефект. Медики заявляють, що спроби знизити температуру організму, ведуть до того, що людина споживає менше рідини, а в спеку це дуже шкідливо.

Джерело: МедікФорум