У Міністерстві охорони здоров’я заявили про те, що в реальному житті людина не може спожити смертельно небезпечну кількість вина або пива, але довести себе до смерті горілкою цілком здатна.

Порогова доза вина і пива для розвитку реального смертельного ризику занадто велика, щоб їх було можливо випити за раз, – таку заяву зробили фахівці з департаменту громадського здоров’я та комунікацій МОЗ. Тобто, виходить, що практично вином або пивом неможливо напитись до смерті.

«Щоб померти, людині необхідно випити 400 мл етанолу, що відповідає одному літру горілки, 3,3 літра вина або 8,9 літра пива», – наводить слова експертів телеграм-канал Mash.

У той же час у відомстві підкреслили: постійна випивка є серйозним чинником скорочення людського життя. Згідно з рекомендаціями фахівців, щоб віддалити від себе ймовірність смерті, чоловікам можна випивати не більше 150 мл горілки, пів-літра вина і 1,3 літра пива в місяць. Жінкам, за їх словами, потрібно споживати спиртне в набагато меншій кількості.

Зазначимо, що буквально днями журнал The Lancet опублікував отримані науковцями дані, які рішуче спростовують припущення того, що спиртне в помірних дозах може бути корисним для серця і судин. Представники науки виявили нові дані про вплив спиртних напоїв на людський організм і заявили, що безпечного для здоров’я мінімального порогу алкоголю не існує.