Вчені тривалий час досліджують зв’язки між психічним та фізичним здоров’ям. Одна з таких асоціацій – депресія та серцеві захворювання. Іспанські вчені з Університету Гранади вирішили вивчити, чи пов’язані серцево-судинні фактори ризику з більш високою ймовірністю розвитку депресії.

Результати їхньої роботи були опубліковані в журналі Plos One. Дослідники зосередилися на аналізі здоров’я людей із метаболічним синдромом – групою станів, які включають високий кров’яний тиск, підвищені рівні цукру в крові та холестерину, надлишок жиру в області талії. Ці стани підвищують ризик серцевих захворювань та інсульту.

До базового аналізу дослідження було включено понад 6500 учасників. Всі вони почали дотримуватись середземноморської дієти – одна група просто дотримувалася її, а інша також дотримувалася обмеження калорій та програми фізичної активності. Через два роки понад 4500 учасників було обстежено. Використовувалась спеціальна шкала, щоб визначити основні фактори ризику серцевих захворювань.

Читайте також:  Лікар назвав продукти для збереження здорових суглобів

Учасників також запитували про їхні депресивні симптоми за допомогою опитувальників на початковому етапі, а потім через два роки. На свій подив, вчені не знайшли значущого зв’язку між ризиком серцево-судинних захворювань та депресією на початку дослідження або після нього, пише Science Alert. Але автори дослідження виявили, що на початку дослідження у жінок з вищим серцево-судинним ризиком найчастіше виявлялися симптоми депресії.

У середньому показники депресії у всіх учасників експерименту знизилися за два роки. Найбільше – у тих, у кого був низький серцево-судинний ризик, і у тих, хто був у групі, яка дотримувалась обмеження калорій та програми фізичної активності. Таким чином, укладають вчені, дослідження вказує на перспективи вивчення не лише ролі фізичної активності, а й ролі дієти у світлі боротьби з депресією.

Читайте також:  Ці продукти допоможуть знизити тиск, ризик інсульту та контролювати діабет