Хвороба Альцгеймера – це тип недоумства, який впливає на пам’ять, мислення та поведінку. Симптоми зрештою стають досить серйозними, щоб заважати повсякденним завданням та впливати на життя людини та оточуючих її людей. Соціальна ізоляція розглядалася як рання ознака захворювання та як можлива причина.

Рідкісні симптоми, які можуть бути раннім попередженням, включають:

  • Погіршення зору
  • Соціальна ізоляція
  • Занепокоєння
  • Імпульсивна поведінка
  • Параноя

Одне дослідження виявило зв’язок між соціальною ізоляцією та менш відомим симптомом хвороби Альцгеймера.

«Люди з високим рівнем амілоїду, люди з високим ризиком розвитку хвороби Альцгеймера, у 7,5 разів частіше почуваються самотніми, ніж не самотніми», — каже провідний дослідник дослідження, доктор Ненсі Донован, директор Центру дослідження та лікування хвороби Альцгеймера у лікарні Brigham and Women’s Hospital у Бостоні.

Відмова від громадських заходів може свідчити про ранні ознаки хвороби. Дослідження давно показали, що люди, які залишаються соціально-активними, менш схильні до розвитку деменції, додала Донован.

За даними Національного інституту охорони здоров’я США, мозкові бляшки, утворені з липких амілоїдних білків, є характерною рисою хвороби Альцгеймера, найбільш поширеної причини деменції. Ці бляшки утворюються в проміжках між нервовими клітинами головного мозку у пацієнтів із хворобою Альцгеймера, хоча їх зв’язок із хворобою нині до кінця не вивчений.

Люди, які несподівано виявилися самотніми через смерть чоловіка чи партнера, розлуки з друзями чи сім’єю, виходу на пенсію, втрати мобільності та відсутності транспорту, наражаються на особливий ризик.