Вітамінні добавки можуть поповнити вашу дієту необхідними речовинами. Але як вибрати потрібний комплекс серед такого розмаїття?

Базові мультивітаміни

Що це: Одна диво-таблетка з 100% рекомендованої добової норми різних вітамінів.

Плюси: Вони дають багато чого з того, що вам необхідно в день, включаючи вітаміни A, C, D і E, вітаміни групи B і фолієву кислоту. Бонус: треба пам’ятати про прийом однієї таблетки.

Що потрібно пам’ятати: Деякі базові мультивітаміни містять мінерали, такі як залізо, кальцій і магній. Але їх рівень, швидше за все, не буде дотягувати до необхідного. Приміром, РСН кальцію становить 1000 – 1200 мг, щоб зробило б таку таблетку занадто великою. Тому в таких випадках є сенс приймати додаткові добавки. (Важливо: проконсультуйтеся у свого лікаря, перш ніж вводити в дієту якісь вітаміни або біодобавки).

Мультивітаміни на основі продуктів

Що це: Тут вітаміни з’єднані з цільними продуктами, перемеленими в порошок. Це можуть бути овочі, фрукти або інші продукти харчування, змішані з вітамінами і ув’язнені в капсулу.

Читайте також:  5 простих способів розігнати метаболізм уранці

Плюси: У вас менше шансів на розстроєний шлунок. Оскільки вітаміни йдуть в парі з справжніми продуктами харчування, їх засвоєння поліпшується, а вам не загрожують хворобливі відчуття в животі. Такі мультивітаміни також можна вільно приймати і на голодний шлунок.

Що потрібно пам’ятати: Незважаючи на назви, ці вітаміни не більш натуральні, ніж інші: в їх основі лежать ті ж синтетично вироблені інгредієнти, як і в інших мультивітамінних комплексах.

Жувальні мультивітаміни для дорослих

Що це: Поодинокі таблетки, які не потрібно запивати, а можна розжовувати.

Плюси: Для деяких людей ковтання великих мультивітамінних капсул або таблеток — нездійсненне завдання. І жувальна версія — те, що потрібно.

Що потрібно пам’ятати: Це не ті ж жувальні вітамінки, що і для дітей: вони відрізняються за обсягом корисних речовин. Тільки шкода, що у дітей жувальні мультивітаміни все-таки смачніше.

Читайте також:  Британські лікарі нагадали про небезпеку зневоднення та дотримання питного режиму влітку
Мультивітаміни для жінок

Що це: Поліпшені мультивітаміни, що містять більший обсяг корисних речовин, відповідний потребам жіночого організму.

Плюси: Вони дають повну добову норму таких вітамінів і мінералів, як фолієва кислота, кальцій і залізо. Але, оскільки залізо може дратувати стінки шлунка, приймати їх потрібно тільки з їжею.

Що потрібно пам’ятати: Ці мультивітаміни розрізняються за віком: для жінок після 50 такі комплекси надають більше вітамінів С і Е, а також менше заліза.

Спеціальні мультивітаміни

Що це: Ці комплекси створюються для конкретних груп людей, наприклад, вагітних жінок або людей із захворюваннями серця та іншими проблемами.

Плюси: Певним людям залежно від їх стану здоров’я, потрібно більше або менше вітамінів. Для вагітних жінок рекомендовано приймати більше фолієвої кислоти щоб уникнути дефектів розвитку у плода.

Що потрібно пам’ятати: Деякі спеціальні мультивітаміни (приміром, спрямовані на поліпшення здоров’я суглобів) поки не заручилися схваленням науки. І хоча їх прийом навряд чи зашкодить здоров’ю, все ж проконсультуйтеся з вашим лікарем, перш ніж починати курс.

Читайте також:  Названо головну шкоду для здоров'я від загартовування
Мультивітаміни в порошку

Що це: Порошкові суміші вітамінів, які можна розбавляти в напоях.

Плюси: Найчастіше, одна столова ложка з гіркою такої суміші містить стільки ж вітамінів, скільки і кілька таблеток. Але з таблеткою ви споживаєте і її покриття та зв’язувальні агенти.

Що потрібно пам’ятати: Від деяких порошкових мультивітамінів залишається неприємний післясмак. Тому варто змішувати їх з соками, а не з водою, або з йогуртом і фруктами.

Мультивітамінні набори

Що це: Окремі добові набори мультивітамінів з декількох таблеток.

Плюси: З такими набору ви отримуєте більше вітаміну D, кальцію і омега-3 жирних кислот, яких зазвичай не досить в стандартних мультивітамінних комплексах.

Що потрібно пам’ятати: Деякі з них містять мегадози вітамінів, що, як у випадку з вітамінами A, D і E може володіти токсичною дією. Заздалегідь дізнайтеся поріг допустимих обсягів споживання кожного вітаміну.